Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Pomoc powodzianom, kolonie dla dzieci z Ukrainy i Centra Integracji Społecznej. Co ze wzruszeniem wspomina Krystyna Dominiczak?

Pomoc powodzianom, kolonie dla dzieci z Ukrainy i Centra Integracji Społecznej. Co ze wzruszeniem wspomina Krystyna Dominiczak?

Krystyna Dominiczak

Po 13 latach pracy w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego dyrektor Krystyna Dominiczak odchodzi na emeryturę. Jednak nie ma zamiaru tylko odpoczywać.

 

„Odpoczynek? Na pewno, ale chcę też dalej działać”

Krystyna Dominiczak jest dyrektorem ROPS-u od października 2004 r. Za największe sukcesy, swoje i zespołu pracowników, uważa powstanie aż 21 Centrów Integracji Społecznej, w których budowę włożyła całe serce. Jej marzeniem było, żeby w każdym powiecie było przynajmniej jedno takie miejsce.

Ze wzruszeniem wspomina także dużą akcję, jaką było wparcie dla powodzian z województwa świętokrzyskiego w 2010 r. Na apel marszałka zareagowało mnóstwo gmin i całe Pomorze włączyło się w pomoc. – Do Świętokrzyskiego jechał transport ze środkami higienicznymi, chemią, wodą, ale też słomą i sianem – wspomina Krystyna Dominiczak. – Samorządy pomagały też finansowano. To było ogromne przedsięwzięcie i niecodzienne działanie, z którego byłam bardzo dumna – podkreśla. Dyrektor szczególnie pamięta też kolonie dla dzieci z Ukrainy w 2014 r. Na wschodzie panowała wojna i znów ROPS postanowił pomóc. Dzięki inicjatywie ośrodka i przy współudziale gmin oraz organizacji samorządowych wakacje na Pomorzu spędziło około 1000 dzieci.

Na zasłużoną emeryturę odchodzi 4 stycznia 2018 r., ale już nadszedł czas pożegnań i podsumowań. – W sumie od 36 lat zajmuję się pomocą społeczną i wsparciem osób niepełnosprawnych – mówi Krystyna Dominiczak. – Jestem wzruszona. Nadchodzą w moim życiu duże zmiany, ale mam już pomysł na emeryturę – dodaje. W planach dyrektor jest działalność pozarządowa w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej. Chce założyć biuro turystyki sentymentalnej i przygotowywać ciekawe wycieczki na terenie Polski, Białorusi, Litwy oraz Ukrainy.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.