Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Pomagasz innym w walce z koronawirusem i jesteś z Tczewa? Możesz otrzymać 5 tys. zł wsparcia na działania

Pomagasz innym w walce z koronawirusem i jesteś z Tczewa? Możesz otrzymać 5 tys. zł wsparcia na działania

Fot. Pixabay.com

Właśnie wystartował pilotażowy konkurs na dotacje „Solidarni z bohaterami czasu epidemii". Chodzi o dofinansowanie inicjatyw lokalnych, które pomagają zwalczać epidemię i wspierają społeczności w wychodzeniu z kryzysu pandemicznego. O granty mogą ubiegać się m.in. organizacje pozarządowe, stowarzyszenia i grupy nieformalne. Pilotaż konkursu dedykowany jest gminom powiatu tczewskiego i miastu Tczew.

 

Czasu jest niewiele. Wnioski należy składać do 26 kwietnia do tczewskiej Fundacji Pokolenia. W poniedziałek, 20 kwietnia o godz. 16.00 odbędzie się także specjalne spotkanie informacyjne online. Już teraz prowadzona jest rejestracja na to wydarzenie przez stronę fundacji.

 

Organizują pomoc

Z inicjatywą przekazania środków organizacjom pozarządowym na walkę z koronawirusem wystąpił program Działaj Lokalnie, który jest prowadzony przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Fundacja Pokolenia z Tczewa została wybrana do przeprowadzenia konkursu w powiecie tczewskim jako jeden z czterech ośrodków w kraju.

– Celem akcji jest pomoc społecznościom lokalnym, które w obecnej sytuacji całe swoje działania skupiają na zapobieganiu skutkom epidemii, wspieraniu mieszkańców i planowaniu współpracy w społecznościach na najbliższe tygodnie – informuje Andrzej Kowalczys, pełnomocnik Marszałka Województwa Pomorskiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi. – Wiele inicjatyw oddolnych pomaga w walce z koronawirusem i z trudną sytuacją, w jakiej znaleźli się mieszkańcy regionu. Wykorzystują własne zasoby, które nie zawsze są wystarczające. Dlatego dodatkowe środki pomogą im np. opłacić koszty transportu, materiałów do szycia maseczek ochronnych czy zapewnić pomoc specjalistów – wymienia Kowalczys.

Projekty, które mogą otrzymać finansowanie, powinny angażować do działania mieszkańców, wspierać potrzeby lokalnych społeczności i trwać nie dłużej niż dwa miesiące.

 

Terminy i zasady

O granty z projektu „Solidarni z bohaterami czasu epidemii” mogą starać się minimum 3-osobowe grupy nieformalne oraz organizacje pozarządowe z powiatu tczewskiego (gminy: Subkowy, Pelplin, Gniew, Morzeszczyn, Tczew oraz miasto Tczew). Wnioski trzeba złożyć do 26 kwietnia przez Fundację Pokolenia. Do wygrania są dotacje od 2 do 5 tys. zł na projekty, które będą realizowane pomiędzy 1 maja a 31 lipca.

Regulamin i szczegółowe informacje dostępne są na stronie Fundacji Pokolenia.

Solidarni z bohaterami czasu epidemii to partnerskie przedsięwzięcie programu „Działaj Lokalnie” i Nationale-Nederlanden. „Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Partnerzy lokalni: Fundacja Pokolenia i Bank Spółdzielczy w Tczewie.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.