Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Pokazy lotnicze, akrobacje w powietrzu i wystawy samolotów. Gdynia Aerobaltic 2018 w nowej odsłonie

Pokazy lotnicze, akrobacje w powietrzu i wystawy samolotów. Gdynia Aerobaltic 2018 w nowej odsłonie

Pokazy lotnicze podczas Aerobaltic Gdynia 2017. Fot. Andrzej J. Gojke / KFP

Od piątku 17 sierpnia do niedzieli 19 sierpnia 2018 r. niebo nad Gdynią opanują samoloty. Wieczorem z plaży miejskiej będzie można oglądać akrobacje nad Zatoką Gdańska, a w ciągu dnia na lotnisku w Gdyni-Babich Dołach samoloty, oprócz podczas pokazów w powietrzu, obejrzymy na lądzie.

 

To już druga edycja Aerobaltic Gdynia. W tym roku będzie więcej atrakcji.

 

Widowisko nad Zatoką Gdańską

W 2017 roku pokazy lotnicze oglądane z plaży w śródmieściu Gdyni przyciągnęły setki turystów i mieszkańców. Po pierwszej udanej edycji w tym roku organizatorzy Gdynia Aerobaltic Lotos-Air BP przygotowali jeszcze więcej atrakcji dla miłośników lotnictwa. Wieczorem, w piątek i sobotę 17 i 18 sierpnia, pokazy odbędą się nad Zatoką Gdańską. Od 19.30 do 22.00 z plaży miejskiej w Gdyni i okolic będzie można podziwiać akrobacje w powietrzu. Zobaczymy wiele ciekawych widowisk, trudnych manewrów w wykonaniu wykwalifikowanych pilotów i ich maszyn. Będzie również pokaz audiowizualny. Wstęp na wieczorne widowiska w centrum Gdyni jest bezpłatny.

 

Kliknij, aby zobaczyć program widowiska na plaży

 

Atrakcje na lotnisku w Babich Dołach

Nowością podczas tegorocznej edycji Gdynia Aerobaltic będą pokazy na lotnisku w Gdyni-Babich Dołach. Tu przygotowano trybuny i loże, z których będzie można podziwiać start i kołowania samolotów. Będą też targi dla miłośników lotnictwa i pokazy maszyn na lądzie. Na lotnisku będzie można porozmawiać z pilotem i zobaczyć jak wyglądają przygotowania do startu samolotu. Atrakcje na lotnisku są biletowane. Wejściówki kosztują od 15 zł do 160 zł – w zależności od miejsca i dnia pokazów. Bilety VIP są dużo droższe w cenie od 300 zł nawet do 24 000 zł. dla grupy szesnastoosobowej. Atrakcje na lotnisku w Babich Dołach odbywać się będą w sobotę i niedzielę, 18 i 19 sierpnia 2018 r., w godzinach 10.00-17.00.

Szczegóły imprezy i bilety dostępne na stronie internetowej organizatora Aerobaltic Gdynia 2018

program - lotnisko

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.