Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Pojedynek na grille, inspiracje dla podróżników i najnowsze trendy rowerowe. Free Time Festiwal w Gdańsku

Pojedynek na grille, inspiracje dla podróżników i najnowsze trendy rowerowe. Free Time Festiwal w Gdańsku

Młodzież na deskach surfingowych

Dziesięć stref tematycznych dla podróżników, amatorów sportu i dobrej zabawy. Free Time Festiwal to okazja do spędzenia rodzinnego weekendu i poznania najciekawszych regionów Polski oraz świata. W weekend 6 i 7 kwietnia 2019 r. w AmberExpo będzie można poznać 1001 pomysłów na niebanalne spędzenie wolnego czasu.

 

Free Time Festiwal w Gdańsku odbędzie się po raz piąty. Co roku stoiska wystawców odwiedza około 20 tys. osób. Wstęp na targi jest bezpłatny. Podczas festiwalu będzie można też odkryć walory Środkowej Frankonii. To region partnerski województwa pomorskiego.

 

Podróże, sport i nauka

Tematyka stoisk wystawców Free Time Festiwal jest różnorodna. To podróże, turystka, pielęgnacja ogrodu, sport, a nawet nauka i kultura.

Przez dwa dni będzie można posłuchać opowieści o trawersie Mount Everestu, łowieniu ryb z Indianami Tsimane, szukaniu śladów niedźwiedzi w Kanadzie, wyprawie rowerowej po syberyjskim śniegu i lodzie Bajkału, podróżach z dziećmi i przekazywaniu pasji do żeglarstwa z ojca na synów. Festiwal jest źródłem inspiracji, rozbudza ciekawość świata, ale przede wszystkim zachęca do świadomego podróżowania – pełnego szacunku dla lokalnych społeczności, kultur i zwyczajów. Pomysły na różne formy wypoczynku zaprezentuje 10 najpiękniejszych regionów Polski, ponad 20 powiatów i miast oraz Ukraina, Środkowa Frankonia, Brema, Drezno i Wilno.

Będzie można skorzystać i wypróbować nowych aktywności sportowych, biorąc udział w jednym z licznych konkursów, zawodów czy turniejów rozgrywanych na mini obiektach: boisku futbolowym, boisku plażowym do piłki siatkowej i stadionie lekkoatletycznym. Na miłośników innych dyscyplin czekać będą rowerowe tory testowe, zawody wioślarskie na ergometrach, ćwiczenia na trenażerach ruchu czy nauka jazdy na rolkach. Z kolei w strefie Kultura i Nauka będzie można poznać propozycje muzeów i ośrodków popularyzujących naukę i kulturę z Trójmiasta i regionu. W repertuarze: kreatywne eksperymenty i doświadczenia, animacje i zajęcia plastyczne, spotkania z rekonstruktorami, prezentacje muzealnych replik, imprez i wydarzeń artystycznych.

Strefa Ogrodowe Kreacje to propozycja skierowana do miłośników zieleni, którzy poszukują pomysłów i wskazówek z zakresu projektowania i pielęgnacji ogrodów, tarasów i balkonów. Będzie można wziąć udział w pokazach, prelekcjach, warsztatach i cieszyć się aktywnościami proponowanymi przez wystawców.

Rowerowa strona festiwalu

Nieodłącznym elementem targów turystycznych jest Bike Festiwal. Tu zobaczymy sprzętowe nowości, techniczne nowinki i najmodniejsze akcesoria, a na wystawie pojazdów nietypowych unikatowe rowery customowe, poziome, trójkołowe i transportowe. Będą też zawody rowerowe, konkursy z fantastycznymi nagrodami, pokazy trialu rowerowego i MTB Stuntu, spotkania z podróżnikami rowerowymi, sportowcami i ekspertami.

 

Aktywne dzieciaki

W festiwalowej krainie zabaw będzie można szaleć do woli w mini planetariach, na trampolinach i dmuchańcach, uczestnicząc w twórczych warsztatach i animacjach. Rodzice będą mogli poszukiwać nowych pomysłów na aktywny wypoczynek dla swoich dzieci na koloniach i obozach.

Festiwalowym wydarzeniem będzie Wielki Zlot Wielkich Maskotek, czyli spotkanie wszystkich obecnych na festiwalu maskotek reklamowych. Przez dwa dni będzie je można spotykać to tu, to tam, ale w samo południe w niedzielę wszystkie zwierzaki zgromadzą się na scenie. Finałem będzie wspólne zdjęcie na celebryckiej ściance, przytulasy i przybijanie piątek z lwem, papugą, żyrafą, zebrą, surykatką, foką, szaloną mewą i mnóstwem innych pluszowych olbrzymów.

 

Grill Team

Atrakcją festiwalu będzie Ogólnopolski Konkurs Kulinarny o tytuł Gold Grill Team. Uczestnicy będą przygotowywać przystawkę z ryb bałtyckich lub jeziornych oraz potrawę z wykorzystaniem antrykotu z polskiej wołowiny. Do konkursu staną w dwóch kategoriach: uczniowie szkół gastronomicznych oraz profesjonalni kucharze. Będą też kulinarne pokazy, spotkania z pasjonatami gotowania, prelekcje piwowarów, strefa piknikowa z DJ-em i strefa zabaw dla najmłodszych

 

Środkowa Frankonia w Gdańsku

Podczas targów Free Time Festiwal przedstawiciele Środkowej Frankonii zaprezentują swoje możliwości spędzenia wolnego czasu w swoim regionie. Będą zachęcać do poznania atrakcji turystycznych Pojezierza Frankońskiego oraz skosztowania frankońskiego wina. Całości prezentacji towarzyszyć będzie frankońska Królowa Wina, czyli wybierana dorocznie reprezentantka lokalnych producentów wina.

Od 2000 r. Środkowa Frankonia jest regionem partnerskim województwa pomorskiego. Do najważniejszych obszarów współpracy należą: gospodarka, rolnictwo, kultura, wymiana młodzieży oraz współpraca na szczeblu regionalnym. Więcej o Środkowej Frankonii w artykule Poznaj atrakcje turystyczne zaprzyjaźnionego regionu.

 

Free Time Festiwal. Festiwal turystki i czasu wolnego

  • 6-7 kwietnia 2019 r., sobota godz. 10.00-18.00; niedziela godz. 10.00-17.00
  • AmberExpo
  • ul. Żaglowa 11
  • Gdańsk
  • wstęp wolny
  • szczegółowy program na stronie Free Time Festiwal
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.