Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Pod maską 700 koni mechanicznych i trasa licząca ponad 3 km. Który kierowca tym razem zwycięży?

Pod maską 700 koni mechanicznych i trasa licząca ponad 3 km. Który kierowca tym razem zwycięży?

Porsche

Sopockie Stowarzyszenie Sportowe Automobilklub Orski zaprasza na Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski. 21. Grand Prix Sopot – Gdynia 2018 rozpoczną się w piątek, 17 sierpnia 2018 r. i potrwają trzy dni.

Po raz 21. najszybsi polscy kierowcy startujący w wyścigach górskich zmierzą się z liczącą 3050 metrów trasą. W Trójmieście odbędzie się dziewiąta i dziesiąta runda zawodów.

– Cieszę się, że Sopot i Trójmiasto po raz kolejny staną się nie tylko wakacyjną, ale i motoryzacyjno-sportową stolicą Polski. Jest to specyficzna jak dla kurortu dyscyplina sportu – mówi dyrektor zwodów Lesław Orski.
 

Kto wygra?

To niezwykła okazja, nie tylko dla fanów sportów motorowych, do zobaczenia aut, których moc nierzadko przekracza 700 KM. Udział w wyścigu zapowiada cała polska czołówka. Po ośmiu rundach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski szanse na tytuły mistrzowskie w klasyfikacji generalnej cyklu ma aż trzech kierowców: Mistrz Polski 2017 Waldemar Kluza (Skoda Fabia), Michał Ratajczyk (Mitsubishi Lancer) i debiutujący w tym sezonie Zakopiańczyk, Szymon Łukaszczyk (Mitsubishi Lancer). Tak więc nadmorski wyścig i kończące sezon rundy rozgrywane w Korczynie k. Krosna rozstrzygną o tym, kto stanie na najwyższym stopniu podium.
 

Reprezentacja z Wybrzeża

Podczas 21. Grand Prix Sopot – Gdynia nie może zabraknąć zawodników z Wybrzeża. Na starcie pojawi się rodzinny klan Myszkierów: Wojciech startujący VW Golfem w GSMP Samochodów Historycznych, Tomasz (Skoda Fabia WRC) oraz senior Tadeusz, którego na co dzień już nie można podziwiać już na trasach wyścigów górskich i torowych. Piotr Zaleski z Gdańska po raz kolejny zaprezentuje Porsche 911. W zawodach weźmie też udział Krzysztof Orski.
Ponad 250 osób zaangażowanych będzie w przeprowadzenie  imprezy, zabezpieczenie trasy wymaga użycia 10 kilometrów taśm, 100 płotków zabezpieczających i 400 specjalnie zmontowanych z opon słupków energochłonnych.

Dodatkową atrakcją będzie możliwość obejrzenia samochodów sportowych podczas odbywającego się w piątek, 17 sierpnia na sopockim molo technicznego badania kontrolnego.

Harmonogram:

17 sierpnia, piątek

 • godz. 14.00-19.00 – odbiór administracyjny i badanie kontrolne, Sopot, skwer Kuracyjny

18 sierpnia, sobota

 • godz. 9.00 – odprawa z zawodnikami (linia startu)
 • godz. 9.30 – podjazd zapoznawczy 9. rundy GSMP
  30 minut po zakończeniu podjazdu zapoznawczego – 1 podjazd treningowy
  30 minut po zakończeniu 1 podjazdu treningowego – 2 podjazd treningowy
 • godz. 14.00 – 1 podjazd wyścigowy 9. rundy GSMP
  30 minut po 1 podjeździe wyścigowym – 2 podjazd wyścigowy 9. rundy GSMP

19 sierpnia, niedziela

 • godz. 9.30 – 1 podjazd treningowy
  30 minut po zakończeniu 1 podjazdu treningowego – 2 podjazd treningowy
 • godz. 12.30 – 1 podjazd wyścigowy 10 rundy GSMP
  30 minut po 1 podjeździe wyścigowym – 2 podjazd wyścigowy 10. rundy GSMP

Po wjeździe ostatniego zawodnika do parku zamkniętego – ceremonia wręczenia nagród (rondo ul. Kolberga)

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski 

 • 17-19 sierpnia 2018 r., piątek-niedziela
 • Sopot, Gdynia

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski_plakat

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.