Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Poczuj się jak maszynista. Wielki festyn w Malborku

Poczuj się jak maszynista. Wielki festyn w Malborku

Pociąg relacji Malbork - Grudziądz

Konkursy z nagrodami, pokaz zdobienia ceramiki i lokalne specjały kulinarne. To tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na uczestników festynu „Festiwal szwajcarski – Siła regionów".

 

Na wydarzenie zaprasza marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk oraz burmistrz Malborka Marek Charzewski.

Atrakcje dla najmłodszych

Festyn rozpocznie się od wręczenia nagród dla zwycięzców konkursu plastycznego „Bezpiecznie jak w Szwajcarii“. Główną atrakcją będzie symulator jazdy pociągiem. Każdy chętny będzie mógł zasiąść na fotelu maszynisty i poprowadzić wirtualny pociąg. Dla najmłodszych uczestników festynu również przygotowano szereg atrakcji. Będą dmuchane zamki, baseny z piłkami i tory przeszkód. W licznych konkursach będzie można wygrać ciekawe nagrody. Natomiast na placu Kazimierza Jagiellończyka oczekiwać będą stoiska z regionalnymi specjałami kulinarnymi.

Atrakcje dla dorosłych

Starsi uczestnicy festynu również nie będą mogli narzekać na nudę. Będą mogli uczestniczyć w pokazach ratownictwa medycznego, dowiedzieć się więcej o programie szwajcarskim. Będzie również konkurs z wiedzy o przepisach ruchu drogowego.

Szynobusem przez Powiśle

W ramach festynu będą też darmowe przejazdy szynobusem z Malborka do Grudziądza i Kwidzyna. Odjazdy z Malborka zaplanowano o godzinie 10.03 oraz 17.16. Podczas postoju na stacjach w Malborku i Kwidzynie będzie można dowiedzieć się więcej o zakupionych pojazdach i o samej pracy kolejarzy oraz zwiedzić kabinę maszynisty.

Rozkład jazdy pociągów promocyjnych na stronie Polregio

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.