Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Pociągiem ze Słupska do Ustki? Tak. Od 15 grudnia pociągi nad morze pojadą co godzinę

Pociągiem ze Słupska do Ustki? Tak. Od 15 grudnia pociągi nad morze pojadą co godzinę

Skład serii EN57AP. M.in. takie składy będą kursować pomiędzy Słupskiem a Ustką.

Po kilku latach przerwy pociągi regionalne znów będą całorocznie jeździć do nadmorskiej Ustki. Składy skończą bieg na nowym przystanku Ustka Uroczysko. Pierwszy kurs już 15 grudnia 2019 r.

 

Do końca 2019 roku przejazd pomiędzy dwoma miastami będzie bezpłatny.

 

Pociągiem do Ustki

Do tej pory pociągi regionalne dojeżdżały do Ustki tylko w okresie wakacyjnym. Modernizacja linii prowadzona przez Polskie Linie Kolejowe nie została jeszcze ukończona, ale szlak jest w pełni przejezdny. Dlatego, wraz z wprowadzeniem nowego kolejowego rozkładu jazdy, 15 grudnia 2019 r. samorząd województwa pomorskiego zadecydował o reaktywacji całorocznych połączeń na północnym odcinku linii kolejowej 405, pomiędzy Słupskiem a Ustką. Co ważne, pociągi zatrzymają się na dwóch nowo wybudowanych przystankach. Pierwszy to Słupsk Północny, który znajduje się w pobliżu Słupskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Drugi nowy przystanek to Ustka Uroczysko, który znajduje się po zachodniej stronie Słupi.

 

Pociąg co godzinę

Każdego powszedniego dnia na tory wyjedzie 14 par pociągów. Rozkład jazdy został ułożony w tzw. takcie. Oznacza to, że przez cały dzień pociągi będą odjeżdżać ze stacji o równej godzinie. I tak, ze Słupska pociągi odjeżdżać będą 30 minut po każdej godzinie (pierwszy skład o 5.30, a ostatni o 18.30), a z Ustki 2 minuty po pełnej godzinie, od 6.02 do 19.02. W soboty i niedziele pociągów będzie o jedną parę mniej. Podróż potrwa tylko 20 minut.

 

Promocja na otwarcie

Z okazji reaktywacji połączeń do 31 grudnia 2019 r. przejazdy pomiędzy Słupskiem a Ustką będą bezpłatne. Od 1 stycznia 2020 r. za pojedynczy bilet jednorazowy trzeba będzie zapłacić 5 zł, a połączenie będzie objęte taryfą „Połączenie w dobrej cenie”. Miesięczny bilet normalny kosztować będzie 178 zł. To o około 50 zł mniej niż bilet miesięczny na autobus ze Słupska do Ustki.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów jest już opublikowany na Portalu Pasażera.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.