Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Po Stansted i Luton czas na Gatwick. Nowa trasa z gdańskiego lotniska

Po Stansted i Luton czas na Gatwick. Nowa trasa z gdańskiego lotniska

Samolot Wizz Air na gdańskim lotnisku

Z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku polecimy na lotnisko Gatwick. To trzecie lotnisko w aglomeracji Londynu, na które będą latać samoloty z Pomorza.

 

Pierwszy lot na nowej trasie już 15 czerwca 2019 r.

 

Samolotem na Gatwick

Pomalowane w charakterystyczne biało-różowe barwy samoloty węgierskich tanich linii lotniczych Wizzair będą latać pomiędzy Gdańskiem a Londynem siedem razy w tygodniu. Samolot z Gdańska wystartuje wieczorem, około godziny 19 (dokładna godzina zależy od dnia tygodnia). Podróż potrwa około dwóch godzin. W drogę powrotną start z Londynu zaplanowany jest około godziny 22. Bilety są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.

 

Ważne połączenie

Port lotniczy London Gatwick położony jest kilkadziesiąt kilometrów na południe od stolicy Wielkiej Brytanii. Jest to drugi pod względem liczby pasażerów port lotniczy w Londynie. Rocznie obsługuje ponad 30 mln pasażerów. Oferuje bardzo szeroka siatkę połączeń z lotniskami na całym świecie, w tym liczne połączenia transatlantyckie.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.