Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/21a6c56a-8e4e-4830-aa79-27309578e157.jpg Pływanie, jazda na rowerze i bieg w Stężycy. Garmin Iron Triathlon 2018

Pływanie, jazda na rowerze i bieg w Stężycy. Garmin Iron Triathlon 2018

Zwycięzcy triathlonu

Najstarszy, najpopularniejszy cykl, odbędzie się już po raz siódmy i zawita do siedmiu miejscowości. Czwarty etap wyścigu Garmin Iron Triathlon odbędzie się w Stężycy, 1 lipca 2018 r.

 

Rok 2018 przyniesie wiele niespodzianek, z których najważniejsze to przede wszystkim nowe lokalizacje w cyklu oraz kolejny dystans.

 

Siedem miejscowości

– Dbamy o to, by Garmin Iron Triathlon był jeszcze bardziej atrakcyjny dla zawodników, dlatego między innymi zwiększamy liczbę edycji, a także urozmaicamy cykl o nowy dystans – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu z firmy Labosport Polska. – Jesteśmy przekonani, że wybrane przez nas lokalizacje przypadną do gustu także kibicom oraz rodzinom naszych zawodników, którzy co roku tłumnie dopingują swoich triathlonistów – dodał Szołowski.

Nowością będzie większa liczba lokalizacji cyklu, który odbędzie się w siedmiu miejscowościach. Dzięki temu Garmin Iron Triathlon stanie się największym cyklem w Polsce. Zmienia się także miejsce inauguracji serii na Płock, a Piaseczno zostaje przeniesione z maja na lipiec i tym samym będzie to impreza dwudniowa. Do cyklu Garmin Iron Triathlon powraca Gołdap, natomiast jak co roku wielki finał cyklu zostanie rozegrany w nowej lokalizacji – tym razem w Augustowie. Ślesin, Elbląg i Stężyca pozostają w kalendarzu bez zmian.

 

Nowy dystans

Dodatkowo, zostanie wprowadzony trzeci dystans w wybranych edycjach. Mowa o „połówce”, czyli 1/2 IM, na której będzie można wystartować w Płocku, Elblągu i Gołdapi. Zawodnicy wybierający ten dystans będą mieli do przepłynięcia 1,9 km, do przejechania na rowerze 90 km i do przebiegnięcia półmaraton, czyli 21,1 km. Tradycyjnie, w każdej miejscowości zawodnicy będą mogli wystartować na dystansach 1/4 IM (0,95 km – 45 km – 10,55 km) oraz 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km 5,275 km). Ponadto, na każdym z wymienionych dystansów będzie można wystartować indywidualnie lub w trzyosobowej sztafecie. Zawodom triathlonowym, jak co roku, towarzyszyć będzie ciesząca się ogromną popularnością impreza towarzysząca – Garmin Kids, czyli zawody biegowe dla dzieci. Najmłodsi będą mogli zmierzyć się na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1 km (12-15 lat).

 

Dodatkowe wyzwanie

To nie wszystkie nowości, jakie czekają na zawodników w przyszłym roku. Każda z imprez będzie miała swój motyw przewodni. W Stężycy odbędą się cieszące się dużą popularnością Firmowe Mistrzostwa Sztafet, w których udział wezmą zespoły reprezentujące firmy z całej Polski. Ponadto będą też zawody swimrunowe, które wystartują dzień przed triathlonem i to wszystko w kaszubskich rytmach, ponieważ podczas tego weekendu zawodników do boju będzie zagrzewało kilkanaście lokalnych kapel.

Bez zmian pozostaną reguły klasyfikacji generalnej cyklu, w której liczyć się będę cztery najlepsze czasy w przypadku dystansu 1/4 IM oraz 1/8 IM. Zawodnikom startującym na „połówce” zliczona zostanie suma dwóch najlepszych wyników. Dzięki takiemu rozwiązaniu triathloniści będą mogli ukończyć tzw. Ironmana na raty w przypadku osób rywalizujących na 1/4 IM i na 1/2 IM, a także połówki na raty, dla tych, którzy ścigać się będą na dystansie 1/8 IM.

O tym, kto zwycięży w klasyfikacji generalnej w rywalizacji open kobiet i mężczyzn, a także w kategoriach wiekowych kibice dowiedza się podczas wielkiego finału. Wtedy poznamy także finisherów cyklu Garmin Iron Triathlon, czyli osoby, które ukończą przynajmniej cztery imprezy na dowolnych dystansach wchodzące w skład serii GIT 2018. Finisherzy cyklu będą mogli wziąć udział w rywalizacji „Kto pierwszy ten lepszy”, w której główną nagrodą będzie samochód osobowy.

Dodatkową klasyfikacją końcową cyklu, w której przewidziane będą wartościowe nagrody, będzie „Battle of the sexes” na dystansie 1/4 IM, czyli bitwa płci (połączona klasyfikacja kobiet i mężczyzn). W bitwie płci liczy się łączny czas najlepszych czterech wyników z imprez na dystansie 1/4 IM pierwszego mężczyzny i łączny czas najlepszych czterech wyników z imprez na dystansie 1/4 IM pierwszej kobiety, który będzie porównany z wynikami Mistrzów Świata z Hawajów z 2017 r. Który z zawodników będzie bliżej czasu Patricka Lange (8:01:40) i która z zawodniczek będzie bliżej czasu Danieli Ryf (8:50:47) lub kto pokona ten czas z większą przewagą zwycięży w klasyfikacji generalnej cyklu. W ten sposób wyłoni się najlepszy zawodnik lub zawodniczka całego cyklu i będzie można wirtualnie porównać czasy z najlepszymi zawodnikami na świecie.

 

Garmin Iron Triathlon

  • 1 lipca 2018 r.
  • Stężyca

Zobacz: Garmin Iron Triathlon

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.