Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Plaża w środku miasta, gry i zabawy, szanty i bitwa morska. 21 żaglowców na 21 lat Baltic Sail Gdańsk

Plaża w środku miasta, gry i zabawy, szanty i bitwa morska. 21 żaglowców na 21 lat Baltic Sail Gdańsk

Baltic Sail Gdańsk, pokaz sztucznych ogni

Tegoroczne spotkanie z żaglowcami to zajęcia sportowe, kulturalne, edukacyjne, liczne koncerty szantowe oraz pokaz sztucznych ogni. Wstęp – wolny.

 

Zlot Baltic Sail Gdańsk to największa międzynarodowa impreza żeglarska Gdańska, odbywająca się od 1997 r. W tym roku 21. edycja zlotu rozpocznie się 29 czerwca (czwartek) i potrwa do 2 lipca (niedziela). Podczas czterech festiwalowych dni będzie można przeżyć wspaniałą żeglarską przygodę, która przybliży nam nie tylko morskie tradycje Gdańska, ale również całej Hanzy. Nowym miejscem lądowej części Baltic Sail jest Ołowianka – teren Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

 

Baltic Sail Gdańsk

Wydarzenia i atrakcje zostały podzielone na cztery strefy. Fani żeglarstwa nie będą się nudzić, mając możliwość wzięcia udziału w rejsach pięknymi żaglowcami na Zatokę Gdańską. W ciągu dnia dla dzieci i młodzieży przygotowano zajęcia sportowe, kulturalne i edukacyjne oraz żeglarskie warsztaty. Przez cały dzień będzie działać strefa gastronomiczna, a wieczorem zabrzmią koncerty szantowe, będą też Bitwa Morska i pokaz fajerwerków.

 

Strefa żaglowców

Żeglarskim sercem całej imprezy będzie nabrzeże przy ulicy Wartkiej – wypełnione żaglowcami – i teren Ołowianki w okolicy kładki. Zlot to niepowtarzalna możliwość wzięcia udziału w rejsach po Zatoce Gdańskiej żaglowcami z całej Europy, zwiedzanie zacumowanych jednostek oraz obserwowanie widowiskowej Bitwy Morskiej i Parady Żaglowców na wodach portowych, w której biorą udział wszystkie pływające jednostki, począwszy od dużych żaglowców, poprzez mniejsze jachty turystyczne i kończąc na jachtach motorowych. Tegoroczną nowością będą przeprawy na Westerplatte i minirejsy po Motławie.

Strefa muzyczna

Jest zlokalizowana na dwóch scenach: Głównej na Ołowiance oraz Małej na ul. Długiej. Podczas XVII edycji Festiwalu Szanty pod Żurawiem będzie można posłuchać zespołów szantowych, a wśród nich m.in. Mechanicy Szanty, Majtki Bosmana, Klang, Krzysztof Jurkiel Jurkiewicz, chór Zawisza Czarny. Ciekawie zapowiada się koncert wokalisty Mrozu.

 

Strefa edukacyjna

Znajduje się w hali namiotowej na Ołowiance. Odbędą się tam: warsztaty muzyczne i plastyczne dla dzieci, wspólne robienie gadżetów w morskim klimacie, szkolenie żeglarskie dla małych balticów, zajęcia z pierwszej pomocy, warsztaty wspólnego pieczenia w gdańskim stylu, strefa #GrajzRebelem oraz prelekcje. Na scenie głównej zaprezentuje się teatrzyk dla dzieci Morskie Opowieści.

 

Strefa aktywności wodnych

Nie zabraknie też innych aktywności wodnych. W tej strefie będzie można wypożyczyć kajak, rower wodny czy żaglówkę. Poza tym, będzie plaża w środku miasta. I to dosłownie! Piasek, słońce, leżaki, parasole, kosze oraz animatorzy… czyli wszystko co, co na plaży znajdować się powinno. Będzie to miejsce idealne do relaksu i miłego spędzania czasu i spoglądania na zacumowane przy nabrzeżu żaglowce.

 

Zobacz więcej informacji na stronie Baltic Sail Gdańsk

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.