Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Plaża, bunkry i Night Club. Festiwal Narracje 2017 w tym roku w Brzeźnie

Plaża, bunkry i Night Club. Festiwal Narracje 2017 w tym roku w Brzeźnie

Festiwal Narracje 2016 odbywał się na Biskupiej Górce

To już 9. edycja gdańskiego festiwalu NARRACJE. Po m.in. Wrzeszczu, Nowym Porcie, Biskupiej Górce w tym roku artyści opanują Brzeźno. Instalację artystyczne umieszczą m.in. w bunkrach, na słynnej kolumnadzie, wzdłuż plaży, a także w podwórkach domków rybackich i przy blokach. Na czas festiwalu reaktywowany zostanie słynny Night Clubie Balladyna. Będzie się tam kończyła wędrówka po instalacjach.

 

9. Narracje odbędą się 17-18 listopada w godzinach 18.00-22.00. Start przed Domem Zdrojowym (ul. Zdrojowa 2) w Brzeźnie.

 

Brzeźno poza sezonem

„Poza sezonem”, to hasło 9. Narracji. Właśnie teraz, w listopadzie, artyści obudzą nadmorską dzielnicą Brzeźno wspominając w instalacjach jej historię. Inspiracją dla twórców niewątpliwie są dawne budynki rybackie czy bunkry na plaży. – Podczas dziewiątej edycji Festiwalu Narracje podążymy marzeniem nadmorskich wakacji – mówi kuratorka festiwalu Anna Czaban. – Wielokrotnie przywołana zostanie przedwojenna, uzdrowiskowa historia dzielnicy, na którą spojrzymy jednak z perspektywy współczesnej. Bohaterami tej opowieści będą przede wszystkim mieszkańcy dzielnicy, ale także przybyli na festiwal widzowie razem z całym spektrum przeżyć i emocji, których podczas Narracji doświadczą. W szerszej perspektywie udział w festiwalu będzie okazją do refleksji nad rozwijającą się w tym miejscu turystyką wraz z jej pozytywnymi i negatywnymi skutkami – opowiada Anna Czaban. Podczas festiwalu zobaczymy zarówno wielkoformatowe projekcje wideo, instalacje i obiekty site-specific, jak i bardziej intymne performanse i happeningi.

 

Festiwal Narracje 2017, 17-18 listopada

 

Punkt informacyjny: plac przed Domem Zdrojowym (ul. Zdrojowa 2). Punkt działa w godzinach 18.00-24.00 i można w nim pobrać ulotkę NARRACJI, zakupić torby festiwalowe oraz uzyskać wszystkie niezbędne informacje.

Klub Festiwalowy znajduje się w budynku dawnego Night Clubu Balladyna (al. Hallera 232). Tu znajdzie się też strefa gastronomiczna.

Komunikacja miejska umożliwia dojazd do początkowego i powrót z końcowego przystanku trasy festiwalowej:

– start trasy znajduje się na placu przed Domem Zdrojowym (ul. Zdrojowa 2) – w pobliże dojechać można tramwajami nr 3, 5 i 8 lub autobusami nr 148 i 188. Należy wysiąść na przystanku „Brzeźno”;

– zakończenie trasy znajduje się w okolicy Klubu Festiwalowego (al. Hallera 232) – w pobliżu kursują tramwaje nr 3, 5 i 8 oraz autobusy nr 148, 188, jak również autobusy nocne N2 i N12. Należy wysiąść/wsiąść na przystanku „Dworska”.

Szczegóły (mapa, informacje o artystach, instalacjach itp.): www.narracje.eu

 

Kliknij aby powiększyć

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.