Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Piknik, zabawa taneczna i żurawinowe smakołyki podczas V Festiwalu Żurawiny

Piknik, zabawa taneczna i żurawinowe smakołyki podczas V Festiwalu Żurawiny

Żurawina

Dobrogoszcz i Zielona Wieś 1 i 2 września 2018 r. zmienią się w stolicę żurawiny. Będzie można zobaczyć pokazy kulinarne, wziąć udział w gotowaniu żurawinowej zupy oraz posmakować dożynkowego chleba. Wstęp na festiwal jest bezpłatny.

 

Z okazji Festiwalu Żurawiny zorganizowano także dwudniowy Rajd Rowerowy Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny, w którym wziąć udział mogą całe rodziny.

 

Pokaz kulinarny i zabawa taneczna

Festiwal Żurawiny rozpocznie się śniadaniem uczestników rajdu, po którym będzie okazja, by zobaczyć występ kapeli ludowej „Kaszuby” z gminy Karsin. Będą warsztaty kulinarne, konkurs na najlepsze danie z żurawiny oraz prezentacje kulinarne przygotowane przez znanych kucharzy. Z okazji dożynek odbędzie się też tradycyjna msza dożynkowa o godz. 14.00, a po niej będzie możliwość spróbowania chleba dożynkowego. Wieczorem w miejscowości Dobrogoszcz będzie zabawa taneczna dla wszystkich mieszkańców i turystów.

W niedzielę 2 września dla chętnych będzie wycieczka na bagna, na których rośnie żurawina. Tego dnia w Zielonej Wsi będą m.in. festyn sołecki, występ kapeli ludowej oraz wspólne ognisko.

 

V Festiwal Żurawiny

  • 1-2 września 2018 r.; sobota, godz. 10.00; niedziela, godz. 12.00
  • Kościerzyna, Dobrogoszcz, Zielona Wieś
  • wstęp – wolny

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.