Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Piknik kulinarny na miodzie i biesiada przy nalewkach. Babie Lato w muzealnej zagrodzie w Swołowie

Piknik kulinarny na miodzie i biesiada przy nalewkach. Babie Lato w muzealnej zagrodzie w Swołowie

Fot. ze zbiorów Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie

Sprzedaż produktów pszczelich, degustacja słodkich smakołyków, zabawy dla dzieci i wiele innych atrakcji związanych z pszczelarstwem. W sobotę, 7 września 2019 r. w Swołowie odbędzie się VI Słupskie Święto Miodu. W ramach imprezy zostanie także rozstrzygnięty konkurs na najlepszą pomorską nalewkę. Wstęp – wolny.

 

W tym roku impreza „Babie Lato w Zagrodzie” zapowiada się wyjątkowo, ponieważ będzie połączona z Dożynkami Gminy Słupsk. Z tego też względu, nie zostanie zorganizowana w Zagrodzie Albrechta, lecz w nowszej części muzeum.

Każdy, kto przyjedzie tego dnia do Swołowa, będzie mógł spróbować tradycyjnych potraw i smakołyków przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich. Piknik kulinarny na miodzie i biesiada przy wyśmienitych nalewkach rozpocznie się o godz. 11.00, a po południu uczestnicy zabawy włączą się w program dożynek. Gwiazdą muzyczną tego dnia będzie wokalistka Cleo. Ponadto na scenie bawić wszystkich będzie aktor i kabareciarz Andrzej Grabowski.

 

Która nalewka okaże się najlepsza?

Podczas imprezy zostanie także rozstrzygnięty XII Konkurs na najlepszą pomorską nalewkę. Jury oceniać będzie kolor, klarowność i bukiet smakowy owocowych i ziołowych napitków.

Konkurs jest otwarty i mogą wziąć w nim udział osoby indywidualne (pełnoletnie), sołectwa, koła gospodyń wiejskich i inne stowarzyszenia działające na terenie Pomorza Środkowego. Organizatorzy zachęcają wszystkich miłośników tradycyjnych nalewek do pochwalenia się swoimi domowymi wyrobami. 

Wszelkie informacje na temat konkursu dostępne są pod nr tel.: 785 993 597. Karta zgłoszenia i regulamin są do pobrania TUTAJ.

 

Babie Lato w Zagrodzie

 • 7 września 2019 r., sobota, godz. 11.00-16.00
 • Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie
 • Oddział Etnografii Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku
 • Swołowo
 • wstęp – wolny

 

Wydarzenie na Facebooku

 

W programie m.in.:

 • promocja ogólnopolskiej akcji „Miód kupujesz pszczoły ratujesz”,
 • sprzedaż produktów pszczelich z pasiek rejonu słupskiego – miodu w słoiku i miodu z plastra, świec woskowych,
 • wystawa dawnego i nowoczesnego sprzętu pszczelarskiego,
 • prezentacja rodziny pszczelej w szklanym ulu,
 • możliwość degustacji i zakupu produktów wiejskich, nalewek i syropów,
 • zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych
  z pszczółką w tle,
Babie Lato w Zagrodzie - plakat

 

 

 

a także:

 • godz.13.00 – wręczenie odznaczeń i wyróżnień Polskiego Związku Pszczelarskiego,
 • godz. 15.00 – rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą pomorską nalewkę oraz wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Pasieka miejsce niezwykłe”.

 

Organizatorami imprezy są Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie oraz Rejonowe Koło Pszczelarzy w Słupsku.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.