Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Pierwszy w Polsce punkt walk-thru będzie w Gdańsku. Od poniedziałku rozpocznie pobieranie wymazów wykrywających koronawirusa

Pierwszy w Polsce punkt walk-thru będzie w Gdańsku. Od poniedziałku rozpocznie pobieranie wymazów wykrywających koronawirusa

Koronawirus

Na terenie Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Bażyńskiego w poniedziałek, 18 maja rozpocznie pobieranie wymazów w kierunku koronawirusa nowe mobilne centrum testowe. Będzie działać w formule walk-thru. Oznacza to, że na wykonanie testu dotrzemy pieszo, rowerem, hulajnogą lub innym niż samochód środkiem transportu.

 

To pierwszy tego typu w Polsce punkt. Będzie usytuowany  przy bramie wjazdowej w pobliżu Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Konieczna rejestracja

Rejestracja telefoniczna i zakwalifikowanie do bezpłatnego badania (wywiad telefoniczny) są warunkami koniecznymi do pobrania wymazu. Od poniedziałku do piątku w godzinach  12.00-15.00, w weekendy w godz. 9.00-12.00 można się rejestrować pod numerem tel. 58 727 05 05 (po połączeniu należy tonowo wybrać podany numer wewnętrzny). Punkt testowy MediMod przy UG będzie czynny siedem dni w tygodniu tzn. od poniedziałku do piątku w godz. 13.00-16.00, natomiast w weekendy i święta w godz. 10.00-13.00. 

Punkt walk-thru został sfinansowany przez Olivię Business Centre i przekazany Uniwersyteckiemu Centrum Klinicznemu. Jest efektem współpracy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i wojewody pomorskiego. Działa za zgodą rektora Uniwersytetu Gdańskiego.

Przypomnijmy, że w Gdańsku i Gdyni działają już cztery punkty typu drive-thru. Jeden jest w Gdyni przy Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej, drugi uruchomiło Laboratorium Diagnostyka przy ul. T. Wendy 7 (testy są odpłatne), trzeci działa od 27 kwietnia Gdańsku przy Stadionie Energa, a czwarty w sąsiedztwie Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego (testy są odpłatne).

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.