Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/cb526a6e-480c-4fb7-958b-8efdb8a29e67.jpg Pierwszy bieg w siódmej edycji City Trail startuje już w niedzielę

Pierwszy bieg w siódmej edycji City Trail startuje już w niedzielę

Mężczyźni biegnący przez las

Każdy z biegaczy będzie mógł wybrać odpowiedni dla siebie dystans. Dorośli – 5 km, a dzieci i młodzież od 300 m do 2 km. Bieg odbędzie się w niedzielę, 7 października 2018 r. w okolicach Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

 

Wszystkie sportowe zmagania odbywają się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Najbliższy bieg będzie pierwszym z sześciu podczas siódmej edycji City Trail.

Terminy kolejnych biegów w sezonie 2018/2019:

  • 4 listopada
  • 2 grudnia
  • 6 stycznia
  • 10 lutego
  • 10 marca

 

Historia cyklu

Pierwsze zawody pod nazwą Grand Prix Trójmiasto z Biegiem Natury odbyły się 17 listopada 2012 r. Od tamtego czasu w Trójmieście odbyło się już 35 biegów, a w skali ogólnopolskiej organizatorzy City Trail mają za sobą blisko 350 imprez w formule Grand Prix. – Początki nie były łatwe, ale postanowiliśmy być cierpliwi. Opłaciło się, bo dzisiaj jesteśmy największym cyklem biegów przełajowych w Polsce – podkreśla Piotr Książkiewicz, pomysłodawca i organizator cyklu.

W ramach City Trail biegi odbywają się w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu.

 

Dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Bieg City Trail mają charakter treningowy – tzn. wielu biegaczy traktuje te starty, jako przygotowania pod inne – dłuższe biegi. Z drugiej strony w zawodach nie ma limitu czasu, więc chętnie startują w nich początkujący biegacze, dla których pokonanie 5 km to często duże wyzwanie.

Poza biegiem głównym w ramach zawodów organizowane są także biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2 km. Wszyscy uczestnicy niedzielnych zawodów City Trail Junior będą mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji.

 

Pakiety startowe z charytatywnym przesłaniem

Podstawowy pakiet sześciu biegów w jednym mieście to koszt 80 zł. Dodatkowym elementem karnetu będzie zimowa czapka do biegania. Jest też opcja dopłacenia 10 zł i skorzystania z pakietu premium, który zawiera stały chip do pomiaru czasu, dzięki czemu wystarczy pojawić się w biurze zawodów tylko raz w ciągu edycji. Można zapisać się także na pojedyncze biegi – start w jednym biegu to koszt 20 zł w przypadku płatności elektronicznej i 30 zł w biurze zawodów w dniu imprezy.

Od edycji 2018/2019 zawodnicy będą mogli startować charytatywnie. Pakiet charytatywny oznacza dopłacenie 15 lub 30 zł (w zależności od tego czy rejestracja dotyczy pojedynczego biegu, czy karnetu sześciu imprez), które zostaną przekazane na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę zajmującej się pomocą krzywdzonym dzieciom.

Zobacz: City Trail

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.