Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Pierwsze wolne wybory 1989 i Nuty Wolności. Koncert Słupskiej Sinfonietty

Pierwsze wolne wybory 1989 i Nuty Wolności. Koncert Słupskiej Sinfonietty

Słupska Sinfonietta

Z okazji 30. rocznicy pierwszych wolnych wyborów, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku, będzie można posłuchać koncertu. Słupska Sinfonietta zaprasza 2 czerwca 2019 r. na muzyczne spotkanie do parku.

 

Jaki repertuar młodzi muzycy zaproponują z tej okazji? Przekonajmy się sami.

 

Muzycznie o wolności

Orkiestra Sinfonietty pod dyrekcją Macieja Banachowskiego, laureata Pomorskiej Nadziei Artystycznej za rok 2018 z solistką Kamilą Lewicką zagra utwory polskich artystów z lat 80. XX w. Koncert zaplanowano w parku imienia Jerzego Waldorffa w Słupsku. W przypadku złych warunków atmosferycznych, muzyczne spotkanie zostanie przeniesione do gmachu Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara.

 

Słupska Sinfonietta

Orkiestra powstała w roku 2014 z inicjatywy Macieja Banachowskiego, absolwenta Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Słupsku w klasie gitary, obecnie studenta Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, i Tadeusza Picza – altowiolisty orkiestry Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku. Orkiestrę tworzy niemal 40 osób. Są to uczniowie i absolwenci PSM II st. w Słupsku, studenci instytutu muzyki AP w Słupsku, muzycy zawodowi oraz okazjonalnie studenci uczelni muzycznych.

 

 

Nuty Wolności – koncert Słupskiej Sinfonietty

  • 2 czerwca 2019 r., niedziela, godz. 12.00
  • park imienia Jerzego Waldorffa
  • ul. Jana Pawła II
  • Słupsk
  • wstęp – wolny  

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.