Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Pierwsze w Polsce targi crowdfundingowe. W Sopocie dowiesz się, jak znaleźć wsparcie na realizowanie pomysłów

Pierwsze w Polsce targi crowdfundingowe. W Sopocie dowiesz się, jak znaleźć wsparcie na realizowanie pomysłów

Tłum ludzi

Crowdfunding to forma finansowania różnorodnych projektów przez społeczność, która jest zainteresowana danym pomysłem. Podczas targów w Sopocie 22 marca 2019 r. będzie okazja poznać tajniki crowdfundingu, dowiedzieć się, jak przy pomocy internatów wydać książkę czy zrealizować badania naukowe.

 

Crowdfunding pozwolił już zrealizować kilka pomysłów. Na przykład w 2016 r. na słuchowisko Biblia Audio udało się zabrać pomysłodawcom ponad 850 tys. zł. A iluzjonista Maciej “Y” Dzięgielewski zebrał w Internecie prawie 300 tys. zł na stworzenie talii magicznych kart. Sukcesów crowdfundingu jest znacznie więcej. Składki na projekty można wspierać przez takie serwisy, jak m.in. Wspieram To, Polak Potrafi czy Zarzutka.

 

Poznaj ideę crowdfundingu i zrealizuj własny pomysł

Marcowe targi w Sopocie skierowane są do osób, które szukają alternatywnych form finansowania dla swojego przedsięwzięcia, a także do nauczycieli i dyrektorów szkół potrzebujących środków na zrealizowanie innowacyjnych projektów edukacyjnych. Ideą crowdfundingu powinny zainteresować się także ludzie z pasją i pomysłami, którzy poszukują sposobu na realizację marzenia (np. o wydaniu własnej książki lub gry), oraz fundacje i instytucje miejskie potrzebujące środków na realizację innowacyjnych działań.

Podczas spotkania będzie okazja, by dowiedzieć się, czym jest crowdfunding, jak przygotować własną kampanię zbierania pieniędzy i jak zacząć inwestować. Będzie też prezentacja udanych przedsięwzięć i możliwość rozmowy z ich pomysłodawcami. Mieszkańcy miast dowiedzą się, w jaki sposób mogą włączać się w tworzenie swojego najbliższego otoczenia.

Targi crowdfundingowe 2019

  • 22 marca 2019 r., piątek, godz. 10.00-13.45
  • Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego
  • ul. Armii Krajowej 101
  • Sopot
  • Wstęp – bezpłatny (wymagana jest wcześniejsza rejestracja w serwisie Evenea)
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.