Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Pierwsza europejska trasa koncertowa. Kongijska orkiestra wystąpi w Szekspirowskim

Pierwsza europejska trasa koncertowa. Kongijska orkiestra wystąpi w Szekspirowskim

Orchestre Les Mangelepa

Orchestre Les Mangelepa zaprezentuje nowy album „Last Band Standing". Koncert grupy z 40-letnią historią w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim odbędzie się w środę, 13 czerwca 2018 r.

 

Podczas swojej pierwszej europejskiej trasy koncertowej Orchestre Les Mangelepa zaprezentują nowy album wydany pod koniec ubiegłego roku nakładem londyńskiego Strut Records.

 

Kongijska grupa z Kenii

Założona ponad 40 lat temu przez grupę kongijskich muzyków na wygnaniu w Kenii Orchestre Les Mangelepa jest jednym z najsłynniejszych i najdłużej działających zespołów. To także jedna z ostatnich aktywnych grup z okresu rozkwitu wielkich tanecznych orkiestr w Afryce Wschodniej.

Orchestre Les Mangelepa powstała w Kenii, w czasach, kiedy kongijska rumba opanowywała kluby taneczne i fale radiowe całego kontynentu. Zespół, założony w latach 70., był jednym z prekursorów afrykańskiej rumby i szybko stał się najpopularniejszą grupą muzyczną w Nairobi. Do dzisiaj na czele orkiestry stoi trzech wokalistów z jej pierwszego, oryginalnego składu – Evany, Macky i Vivy, a harmonia i siła ich głosów wzbudzają emocje nie mniejsze, niż 40 lat temu.

 

Koncert Orchestre Les Mangelepa – materiał z płyty „Last Band Standing”

  • 13 czerwca 2018 r., środa, godz. 20.00
  • Gdański Teatr Szekspirowski
  • ul. Bogusławskiego 1
  • Gdańsk
  • Bilety – 35 zł

Zobacz: Gdański Teatr Szekspirowski

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.