Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Piąty nabór wniosków do Urban Innovative Actions!

Piąty nabór wniosków do Urban Innovative Actions!

logo_uia

 

Uruchomiony w grudniu 2015 r. program Urban Innovative Actions ma na celu wsparcie i umożliwienie przetestowania innowacyjnych rozwiązań wobec zidentyfikowanych przez Komisję Europejską problemów stojących przed miastami w Europie. Poziom dofinasowania jednego projektu może sięgać do 80% kosztów (w ramach ERDF), do kwoty 5 mln EUR.

W piątym zaproszeniu do składania wniosków (dostępny budżet to ok. 50 mln EUR), które potrwa do 12 grudnia 2019 r., zainteresowane kandydowaniem miasta będą mogły opracować innowacyjne projekty i sprawdzić nowe pomysły oraz rozwiązania w ramach czterech następujących tematów:

Program Urban Innovative Actions skierowany jest do miast Unii Europejskiej, które mogą złożyć wniosek pojedynczo (minimum 50 000 mieszkańców), bądź w ramach aglomeracji odrębnych jednostek administracyjnych. Ponadto uniwersytety, organizacje pozarządowe, agencje, przedstawiciele sektora publicznego, przedsiębiorstwa i wiele innych mogą włączyć się w realizację poszczególnych działań oraz uczestniczyć w budżecie inicjatywy, a ich zaangażowanie ma kluczowe znaczenie dla Komisji i wpływa na zwiększenie wartości projektu.

Wszystkie szczegółowe informacje oraz przewodnik po piątym naborze wniosków UIA znajdują się tutaj.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.