Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Stypendyści
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/905cf74f-4b13-43d2-973b-bfbe5e9a7248.jpg Paweł „Paulus” Mazur – Pomorskie historie według córek i ojców

Paweł „Paulus” Mazur – Pomorskie historie według córek i ojców

Rysownik, poeta, prozaik, muzyk, radiowiec i animator wydarzeń kulturalnych. Współzałożyciel formacji TOTART.

Autor dwóch tysięcy rysunków dla „Gazety Wyborczej”, regularnie rysował też dla tygodnika „Przekrój” i tygodnika „Ozon”. Twórca komiksów, ilustracji książkowych i okładek płyt m.in. zespołów: Big Cyc, Apteka czy Wylkołak. Jego prace prezentowane były na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych (grafika, rysunek, malarstwo), a murale jego autorstwa podziwiać można w Berlinie, Gdańsku, Warszawie i we Wrocławiu. Autor i współautor programów telewizyjnych, w tym „Lalamido”, „Sprężyna Paulusa”. Wraz z Tomaszem „Lipim” Lipskim wydał płytę „Ludzie Pierwotni”.

Pełen dystansu do siebie i rzeczywistości. Twórczość Paulusa naznaczona jest humorem, ale zawsze podszyta refleksją, głębokim przemyśleniem tego co widzi i czego doświadcza jako człowiek i artysta.

Projekt zakładał narysowanie komiksu „Pomorskie historie według córek i ojców”. Fabuła poszczególnych rozdziałów osadzona jest w Gdańsku i na Kaszubach. Historie wymyślone wraz z dziećmi opowiadają przygody z morałem w baśniowek konwencji.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.