Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Stypendyści
Paweł „Paulus” Mazur – Pomorskie historie według córek i ojców

Paweł „Paulus” Mazur – Pomorskie historie według córek i ojców

Autor dwóch tysięcy rysunków dla „Gazety Wyborczej”, regularnie rysował też dla tygodnika „Przekrój” i tygodnika „Ozon”. Twórca komiksów, ilustracji książkowych i okładek płyt m.in. zespołów: Big Cyc, Apteka czy Wylkołak. Jego prace prezentowane były na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych (grafika, rysunek, malarstwo), a murale jego autorstwa podziwiać można w Berlinie, Gdańsku, Warszawie i we Wrocławiu. Autor i współautor programów telewizyjnych, w tym „Lalamido”, „Sprężyna Paulusa”. Wraz z Tomaszem „Lipim” Lipskim wydał płytę „Ludzie Pierwotni”.

Pełen dystansu do siebie i rzeczywistości. Twórczość Paulusa naznaczona jest humorem, ale zawsze podszyta refleksją, głębokim przemyśleniem tego co widzi i czego doświadcza jako człowiek i artysta.

 

Projekt zakładał narysowanie komiksu „Pomorskie historie według córek i ojców”. Fabuła poszczególnych rozdziałów osadzona jest w Gdańsku i na Kaszubach. Historie wymyślone wraz z dziećmi opowiadają przygody z morałem w baśniowek konwencji.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.