Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Panie, bądźcie odważne! Marszałek Struk zachęca kobiety do aktywności na rynku pracy

Panie, bądźcie odważne! Marszałek Struk zachęca kobiety do aktywności na rynku pracy

Uczestniczki warsztatów Marzec na obcasach z marszałkiem Mieczysławem Strukiem. Fot. Sławomir Lewandowski

W Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Gdańsku marzec jest miesiącem kobiet. Trwa czwarta już edycja warsztatów dla pań, które chcą znaleźć pracę lub zdobyć nowe kwalifikacje.

 

Budowanie marki osobistej na wszystkich etapach poszukiwania pracy, począwszy od przygotowania dokumentów aplikacyjnych po osobisty kontakt z pracodawcą. To temat wykładu, który odbył się 9 marca 2017 r. Temat bardzo ważny z punktu widzenia dobrego przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej. Jak zaznacza dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Joanna Witkowska takie zajęcia organizowane są po to, aby kobiety nabrały pewności siebie i uwierzyły, że są w stanie zdobyć dobrą i satysfakcjonująca pracę.

Do udziału w warsztatach zaproszone zostały nie tylko panie poszukujące zatrudnienia, ale także stawiające pierwsze kroki na rynku pracy, planujące zmianę dotychczasowych kwalifikacji lub dalszy rozwój własnej kariery. – Każda z pań doskonale wie, że dzisiaj raz zdobyte wykształcenie czy pozyskane umiejętności nie wystarczą do końca naszej aktywności zawodowej. Rynek pracy jest dziś bardzo wymagający – podkreślał podczas spotkania w Centrum marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. – Dlatego chciałbym wszystkim paniom, nie tylko z okazji Dnia Kobiet, ale w całym miesiącu im dedykowanym, życzyć satysfakcji z tego, czym się na co dzień zajmują.

Warsztaty dla pań cieszą się dużym zainteresowaniem. Na każde zajęcia zgłasza się około 30 uczestniczek. – Po kolejnych spotkaniach coraz bardziej mi się podobają i dlatego zapisuję się na następne – podkreśla Barbara Kowalska. – Zajęcia są bardzo dobrze prowadzone. Dowiedziałam się co należy poprawić i jakich błędów się wystrzegać np. przy tworzeniu swojego CV – dodaje Lidia Kozikowska.

Marzec na obcasach to nie jedyne przedsięwzięcie organizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy. Dla mieszkanek Słupska realizowany jest Tydzień Kobiet Aktywnych. Także tam panie mogą skorzystać z fachowych wskazówek doradców zawodowych.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.