Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Pacjentki chore na raka na jeden dzień zostaną modelkami. Niezwykły pokaz mody w Gdyni

Pacjentki chore na raka na jeden dzień zostaną modelkami. Niezwykły pokaz mody w Gdyni

Maria E. Gotkiewicz

W Hotelu Courtyard Marriot Gdynia Waterfront w niedzielę, 31 marca 2019 r., po raz pierwszy w województwie pomorskim, odbędzie się wyjątkowy pokaz mody. Pacjentki Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni pojawią się na wybiegu niczym prawdziwe modelki.

 

Organizatorami tego niezwykłego wydarzenia są Ladies in Red – Maria E. Gotkiewicz oraz Szpitale Pomorskie sp. z o.o.

 

Moc czerwieni

– Kolor czerwony pojawił się w wizji projektu jako symbol kobiecej energii, odwagi, działania, ale też miłości i kobiecości – tłumaczy Maria E. Gotkiewicz. – To idealnie koresponduje z ideą projektu, którego celem jest sprawiać, aby kobiety rozkwitały i odkrywały swój potencjał, prawdziwą siebie, kobiecą moc i spełnienie w życiu. Metaforycznie kolor czerwony staje się w pewnym  sensie iskrą do działania – wyjaśnia Gotkiewicz.

 

Onkopacjentki modelkami

Modelki są podopiecznymi Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni (Gdyńskiego Centrum Onkologii), który specjalizuje się w leczeniu osób chorych onkologicznie. Są wśród nich panie, które wygrały walkę z chorobą. Swój występ zadedykują tym wszystkim, których dotknął nowotwór. Wydarzenie ma charakter edukacyjny. Chodzi o motywowanie pacjentów do walki z chorobą oraz pokazanie, że osoby z rakiem potrafią we wspaniały sposób dokonywać metamorfoz. – Od 12 lat pokazuję kobietom poprzez odpowiedni wizerunek ich piękno i kobiecość. Zauważyłam, że w pewnym momencie zaczęły do mnie trafiać kobiety po trudnych doświadczeniach życiowych m.in. po poważnych  chorobach. Te sytuacje zgasiły w nich kobiecą moc, a one potrzebowały odkryć ją na nowo. Zmiana wizerunku czy sesja zdjęciowa stały się dla nich niczym niekonwencjonalny rodzaj terapii. To zainspirowało mnie, aby pójść o krok dalej i dać kobietom nietypową przygodę i zaprosić  na wybieg, a w zasadzie na czerwony dywan. Chcę pokazać, że choroba nie może być ograniczeniem do tego, aby czuć się piękne i kobieco. Chcę złamać stereotypy i pokazać, że czerwony dywan nie jest tylko dla gwiazd, a wybieg dla młodych i zdrowych dziewczyn – dodaje Maria E. Gotkiewicz. 

 

Tort i niespodzianki

Na uczestników spotkania – około 150 osób – czekać będą specjalne niespodzianki, w tym ufundowany przez sponsora tort czy też specjalnie przygotowany nietuzinkowy spektakl dla kobiet zmagających się z chorobą nowotworową i nie tylko, napisany i zagrany przez aktorkę – pacjentkę onkologiczną. Wśród uczestników zostaną rozlosowane także vouchery, zaproszenia i inne niespodzianki przygotowane przez sponsorów.

Bilety na to wydarzenie można nabyć na stronie Onkokobieta.

 

Ladies in red_baner

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.