Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/80a70ef9-934c-47f2-9075-d6f0ca1701e3.jpg Ostatnie 100 lat historii i nowoczesna forma patriotyzmu. Festiwal teatralny Scena Wolności w Słupsku

Ostatnie 100 lat historii i nowoczesna forma patriotyzmu. Festiwal teatralny Scena Wolności w Słupsku

Spektakl, Scena Wolności

Podczas festiwalowego przeglądu konkursowego zostaną zaprezentowane wybrane przedstawienia teatrów dramatycznych z całej Polski, które w sposób szczególny dotyczą sytuacji społecznej, zarówno dzisiaj jak i na przestrzeni ostatnich 100 lat.

 

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku od 29 do 23 września 2018 r. będzie trwać festiwal teatralny pod hasłem Scena Wolności.

 

Patriotyzm dawniej i dziś

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest idealną okazją do zastanowienia się nad kondycją naszego społeczeństwa i pokazania nowoczesnej formy patriotyzmu. Spektakle pokazują rolę jednostki wobec zmian politycznych i społecznych niezależnie od ceny, jaką trzeba zapłacić za szeroko rozumianą wolność.

Teatralny konkurs

Spektakle oceniać będzie jury w składzie: Tomasz Domagała, Tomasz Kireńczuk, Piotr Wyszomirski i Anna Sobiecka. To krytycy i działacze teatralni przyznają nagrody w kategoriach:

 • najlepszy spektakl festiwalu
 • najlepsza aktorka
 • najlepszy aktor

Swojego faworyta wyłoni też festiwalowa publiczność.

 

Imprezy towarzyszące

Festiwal to nie tylko spektakle. Będzie można również zobaczyć wystawy, posłuchać koncertów, wziąć udział w imprezach, porozmawiać podczas paneli dyskusyjnych, zajrzeć do klubu festiwalowego. Festiwal zakończy się uroczystą galą z wręczeniem Bursztynowych Niedźwiedzi, wzorowanych na neolitycznej figurce znalezionej ponad wiek temu w okolicy Słupska.

 

 

Scena Wolności

 • 20-23 września 2018 r., czwartek-niedziela
 • Nowy Teatr im. Witkacego
  ul. Jana Pawła II 3
 • Państwowy Teatr Lalki Tęcza
  ul. Waryńskiego 2
 • Teatr Rondo
  ul. Niedziałkowskiego 5a
 • Klub Domówka
  ul. Tuwima 17
 • Słupsk

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.