Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Ostatni Mohikanin i zaraza w Bree. Dwa dni historycznych atrakcji na sopockim grodzisku

Ostatni Mohikanin i zaraza w Bree. Dwa dni historycznych atrakcji na sopockim grodzisku

Grodzisko w Sopocie

W sobotę, 17 sierpnia 2019 r. skansen archeologiczny w Sopocie opanują Indianie i europejscy koloniści. Z kolei w niedzielę, 18 sierpnia grodzisko zamieni się w Śródziemie rodem z „Władcy Pierścieni".

 

Historyczny festyn i gra fabularna typu LARP organizuje Muzeum Archeologiczne w Gdańsku. Szczegółowe informacje o imprezach na stronie internetowej Grodziska w Sopocie.

 

Indianie na Grodzisku

W sobotę grodziskiem zawładną Indianie z Ameryki Północnej. Festyn osadzony będzie w realiach XVIII wieku. Naprzeciw rdzennej amerykańskiej ludności staną europejscy koloniści i francuscy żołnierze. Swoje tradycyjne stroje zaprezentują zarówno Indianki jaki kolonistki ze starego świata. Festyn zakończy bitwa pomiędzy Europejczykami a Indianami. Kto wygra? Tego nie wiadomo, pewne jest jednak ze starcie będzie bardzo emocjonujące.  

 

Program:

  • godz. 12.00 – Zaprezentowanie stron konfliktu z czasów wojny o panowanie w Ameryce Północnej (1754–1763 r.)
  • godz. 13.00 – Jak ubierały się kolonistki, a jak Indianki – pokaz historycznej mody damskiej
  • godz. 14.00 – Pomiędzy Ameryka i Europą. Kuchenne inspiracje
  • godz. 15.00 – Oddziały francuskie w koloniach. Pokaz sprzętu i opowieść o mundurach
  • godz. 16.00 – Bitwa

 

Na festyn wstęp wolny.

 

 

Co się stało w Bree?

Niedziela należeć będzie do fanów gier LARP (live action role-playing). To gry w improwizowanie rów i odgrywanie scenariuszy. Uczestnicy przebrani są w kostiumy i posługują się historycznymi rekwizytami. Tym razem grodzisko zamieni się w miasto Bree, które znajduje się gdzieś w Śródziemiu. Scenariusz, będący adaptacją LARP „Salem 1906″, zakłada, że osadzie dzieją się dziwne rzeczy, a ktoś rzucił na miasto klątwę. Mieszkańcy postanawiają więc działać… Gra przeznaczona jest dla 35 osób, a wziąć w niej udział mogą wszyscy, nawet początkujący gracze. Rozgrywkę poprowadzą BlackBox 3 City.

Obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem telefonu (58) 340 66 00. Udział w grze w cenie biletu na grodzisko.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.