Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Orzeł Polskiej Przedsiębiorczości trafił do Copernicusa. To nagroda 30-lecia wolności RP

Orzeł Polskiej Przedsiębiorczości trafił do Copernicusa. To nagroda 30-lecia wolności RP

Prezes Dariusz Kostrzewa i wiceprezes Krzysztof Wójcikiewicz z Copernicusa z Orłem Polskiej Przedsiębiorczości

Copernicus Podmiot Leczniczy jest jedyną placówką medyczną na Pomorzu, która została wyróżniona przez przedsiębiorców. Szpital otrzymał statuetkę i dyplom w kategorii Placówka medyczna 30-lecia wolności RP.

 

Pracodawców Przedsiebiorcy.pl. Gala odbyła się 14 czerwca w Sangate Hotel Airport.

Na stronie Firmaroku.pl czytamy: „Prezes Federacji Przedsiębiorcy.pl Robert Składowski, w wystąpieniu odwołał się do wydarzeń związanych z rokiem 1989, które miały wpływ na zmiany społeczno-gospodarcze w naszym kraju i dzięki którym możliwy był rozwój polskiej przedsiębiorczości. Podkreślił jak duże znaczenie miało i ma do tej pory przenikanie się trzech środowisk: przedsiębiorców, samorządowców i środowiska naukowego. Pogratulował nagrodzonym, dziękując im za ich zaangażowanie i ciężką pracę”.

 

Ważne wyróżnienie

Copernicus został wyróżniony wraz z 10 innymi polskimi szpitalami. Spółka jest jedynym podmiotem leczniczym w województwie pomorskim, który został doceniony przez pracodawców i przedsiębiorców.

–  Cieszę się, że Copernicus został wyróżniony statuetką Orła Polskiej Przedsiębiorczości w kategorii Placówka medyczna 30-lecia wolności RP – mówi Agnieszka Kapała-Sokalska, członek Zarządu Województwa Pomorskiego. – To dla szpitala marszałkowskiego ogromne wyróżnienie tym bardziej, że jako jedyny podmiot medyczny na Pomorzu może poszczycić się taką nagrodą. Świadczy ona nie tylko o sprawnym zarządzaniu spółką medyczną, ale też jest dowodem troski o zdrowie pacjentów. Od wielu już lat samorząd wojewódzki wspiera finansowo spółkę, przekazując środki na budowę nowych i modernizacje istniejących oddziałów, a także na wyposażenie. W ten sposób dbamy o poprawę warunków diagnostyki i leczenia chorych przebywających w Szpitalu im M. Kopernika, Szpitalu św. Wojciecha, Wojewódzkim Centrum Onkologii i Wojewódzkiej Przychodni Stomatologicznej – dodaje Kapała-Sokalska.
 

Co to za nagroda?

Orły Polskiej Przedsiębiorczości zostały wręczone po raz 16. To ogólnopolski plebiscyt, który ma na celu budowanie konkurencyjności i innowacyjności polskich przedsiębiorstw. Nagroda Orła Polskiej Przedsiębiorczości przyznawana jest dla najlepszych przedsiębiorstw w danej branży. Ma na celu docenienie oraz wyróżnienie podmiotów, które mogą być inspiracją dla innych. To synonim sukcesu, dający pozytywny potencjał wizerunkowy, który w naturalny sposób ułatwia działania firmy w zakresie pozyskiwania klientów.

Podczas gali wręczono Orły Polskiej Przedsiębiorczości 2019, Orły Polskiego Budownictwa 2019, Orły Polskiego Samorządu 2019, Orły 30-lecia Wolności RP.  Orły Polskiej Przedsiębiorczości wręczono też w kategoriach: menedżer roku 2019, firma roku 2019, dolnośląska firma roku 2019,  łódzka firma roku 2019, pracodawca roku 2019, wybitna firma roku 2019, wybitna placówka medyczna 2019 roku.

W tym roku z okazji 30-lecia pierwszych częściowo wolnych wyborów przyznano też nagrody specjalne 30-lecia wolności RP w pięciu kategoriach: osobowość, przedsiębiorca, przedsiębiorstwo, spółdzielnia oraz placówka medyczna. W ten sposób doceniono: przedsiębiorców, samorządowców, a także ludzie polityki, kultury i życia społecznego.

Dyplom

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.