Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Opalaj się ile chcesz, ale w niedzielę zbadaj się na plaży w  Gdańsku-Brzeźnie. Może to uratuje ci życie

Opalaj się ile chcesz, ale w niedzielę zbadaj się na plaży w Gdańsku-Brzeźnie. Może to uratuje ci życie

Pokaz ratownictwa medycznego podczas jarmarku

Wczesne wykrycie czerniaka z reguły pozwala na całkowite wyleczenie. Dlatego w niedzielę, 23 lipca 2017 r. pracownicy szpitala Copernicus zapraszają na plażę przy molo w Gdańsku-Brzeźnie na bezpłatne badania dermatologiczne.

 

Nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne, zwłaszcza w godzinach 11.00-15.00,  bez stosowania kremów z filtrem UV dostosowanych do karnacji, powoduje nie tylko do szybsze starzenie się skóry, ale może także przyczyniać się do powstawania nowotworów. Czerniak jest jednym z najbardziej agresywnych nowotworów skóry. Jego wczesne wykrycie pozwala na całkowite wyleczenie w 90 proc. przypadków. Dlatego tak ważna jest profilaktyka.

 

Co będzie można zbadać w Brzeźnie?

Badania na plaży w Brzeźnie odbywają się w ramach akcji Pomorskie dla Zdrowia. Będzie można wykonać m.in. pomiar ciśnienia i poziomu cukru, BMI. Pacjenci skorzystają również z konsultacji dermatologicznych – badań znamion.  Odbędą też szkolenia i pokazy ratownictwa medycznego. Wydarzanie organizuje samorząd województwa pomorskiego z Copernicusem Podmiotem Leczniczym.

 

Pomorskie dla Zdrowia

  • 23 lipca 2017 r., niedziela, godz. 10.00-16.00
  • plaża przy molo w Gdańsku-Brzeźnie

Pomorskie dla Zdrowia – plakat

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.