Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Okna z Kociewia pojadą w świat. Powstała kolejna hala produkcyjna, będą nowe etaty

Okna z Kociewia pojadą w świat. Powstała kolejna hala produkcyjna, będą nowe etaty

Otwarcie inwestycji w Wiosce Okiennej Wędkowy

Nowe centrum dystrybucyjne, powierzchnia biurowa i magazyny. A także 100 miejsc pracy. Tak zmieniają się kociewskie Wędkowy

 

Centrum dystrybucyjne i fabryka okien to jedna z czterech największych polskich inwestycji duńskiego potentata na rynku okien firmy Velux.

 

Była wioska, będzie miasto

Obecnie w okiennej wiosce Wędkowy zatrudnionych jest około 2400 osób. Dzięki nowej inwestycji prace znajdzie kolejnych 100 mieszkańców powiatu tczewskiego. – To już nie wioska, ale prawdziwe miasto okienne. Szczególnie jeśli popatrzymy na liczbę osób pracujących w tym nowoczesnym i ważnym dla regionalnej gospodarki zakładzie – przyznał podczas uroczystości otwarcia centrum dystrybucyjnego wicemarszałek województwa pomorskiego Paweł Orłowski.

 

250 piłkarskich boisk

Nowa, ósma już, hala znacząco usprawni proces magazynowania i dostaw elementów do montażu okien. Dzięki zlokalizowaniu usług w jednym miejscu, ograniczony zostanie transport samochodami, co przyczyni się do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska. Łącznie całe centrum zajmuje powierzchnię równą 250 boiskom piłkarskim. Jak dodał Paweł Orłowski: „to właśnie takim zakładom, Pomorze jest uznawane za jeden z najdynamiczniej rozwijających się regionów Europy”.    

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.