Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Okazja do zakupów, dożynki i wystawa królików. XXI Kaszubska Jesień Rolnicza w Lubaniu

Okazja do zakupów, dożynki i wystawa królików. XXI Kaszubska Jesień Rolnicza w Lubaniu

Targi w Lubaniu

W Lubaniu koło Kościerzyny w dniach 15-16 września 2018 r. spotkają się rolnicy, wystawcy królików, gołębi i ptactwa ozdobnego. Będą targi ponad 60 firm ogrodniczych, a rolnicy będą obchodzić Dożynki Diecezji Pelplińskiej i Gminy Nowa Karczma.

 

Wstęp jest bezpłatny.

 

Najpiękniejszy wieniec poszukiwany

Swój dorobek podczas Kaszubskiej Jesieni Rolniczej zaprezentują firmy obsługujące rolnictwo, ogrodnicy, firmy handlowe – łącznie około 60 wystawców. Już po raz osiemnasty nieodłącznym elementem imprezy jest Wojewódzka Wystawa Królików i Gołębi. Króliki oceniane będą w trzech kategoriach: rasy duże, średnie i małe. Natomiast po raz jedenasty zostaną rozegrane zawody Konne w Powożeniu Zaprzęgami o Memoriał Wojciecha Dąbrowskiego.

W niedzielę odbędą się Dożynki Diecezji Pelplińskiej i Gminy Nowa Karczma. Uroczysta msza dożynkowa koncelebrowana będzie przez ks. bp Ryszarda Kasynę. Tuż po niej korowód dożynkowy przemaszeruje do sceny na teren Wystawienniczy Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Tam odbędzie się podsumowanie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, Wojewódzkiej Wystawy Królików (wręczenie pucharów zdobywcom czempionów) oraz konkursu Agroliga 2018. To konkurs, który upowszechnia pozytywne wzorce, promuje najlepszych rolników i najlepsze firmy pracujące na rzecz rolnictwa. Zostanie też rozstrzygnięty konkurs na najlepsze gospodarstwo ekologiczne. Zostaną też wytypowani zwycięzcy konkursów na najpiękniejsze stoisko i hit targów.

 

XXI Kaszubska Jesień Rolnicza oraz Dożynki Diecezji Pelplińskiej i Gminy Nowa Karczma

  • 15-16 września 2018 r., sobota-niedziela, godz. 10.00-17.00
  • Pomorskie Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu
  • Nowy Barkoczyn
  • wstęp wolny

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.