Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Ogólnopolski Konkurs Opiekuna Medycznego po raz pierwszy. Znamy laureatów

Ogólnopolski Konkurs Opiekuna Medycznego po raz pierwszy. Znamy laureatów

Uczestnicy konkursu na opiekuna medycznego

Nagrody dla najlepszych opiekunów medycznych wręczono w Sztumie 10 maja 2019 r. W konkursie uczestniczyli absolwenci i uczniowie szkół z województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i małopolskiego.

 

Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych w Sztumie po raz pierwszy zorganizował Ogólnopolski Konkurs Opiekuna Medycznego. Celem konkursu było przybliżenie roli opiekuna medycznego w opiece nad osobą chorą i niesamodzielną oraz wzmocnienie pozycji tego zawodu na rynku pracy.

 

Konkurs miał dwa etapy – drużynowy i indywidualny

Konkurs składał się z części indywidualnej i drużynowej. W części indywidualnej uczestniczyły 33 osoby. Najlepszy wynik i pierwsze miejsce osiągnęła absolwentka Szkoły Policealnej w Elblągu Dorota Brdak. Drugie miejsce przypadło słuchaczce Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Gdyni Magdalenie Krefta, a trzecią była Katarzyna Ruszkowska z Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu. W etapie drużynowym brało udział osiem zespołów. Każda drużyna składała się z dwóch osób. Po wykonaniu poszczególnych zadań, jury przyznało największą liczbę punktów drużynie z Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Sztumie. Druga była drużyna z Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Gdyni, a trzecia ze Szkoły Policealnej im. J. Romanowskiej z Elbląga. Uczestnicy konkursu najpierw rozwiązywali testy, potem musieli odpowiadać na pytania dotyczące opieki medycznej i udzielania pierwszej pomocy.  W części praktycznej wykonywali konkretne zadania związane z opieką nad osobami chorymi i starszymi jak m.in. pielęgnacja. – Gratuluję wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu. Opiekun medyczny to bardzo ważny zawód zwłaszcza. że nasze społeczeństwo starzeje się i fachowa, profesjonalna opieka będzie bardzo potrzebna – mówił członek Zarządu Województwa Pomorskiego Józef Sarnowski. Podkreślał, że uczestnicy konkursu mają dużą wiedzą dotyczącą nie tylko umiejętności praktycznych, ale i podstawami teoretycznymi zawodu opiekuna medycznego. Konkursu odbywał się pod honorowym patronatem marszałka województwa pomorskiego. 

 

Rywalizowały cztery województwa

W konkursie brali udział słuchacze i absolwenci szkół z różnych regionów Polski. To przedstawiciele z Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Gdyni, Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych im. Matki Teresy z Kalkuty w Starogardzie Gdańskim, Medyczno-Społecznego Zespołu Szkół Policealnych w Chojnicach, Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu, Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu, Centrum Kształcenia Zawodowego „Nauka” im. Stanisławy Sterczewskiej w Tczewie, Medycznej Szkoły Policealnej dla Dorosłych w Siedlcach, Szkoły Policealnej Żak z Tarnowa oraz Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Sztumie.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.