Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/49029ebe-282d-4449-8062-35a795ca14a4.jpg Odpowiedz na list do św. Mikołaja i spełnij marzenie dziecka z ubogiej rodziny. Świąteczny upominek, który ucieszy

Odpowiedz na list do św. Mikołaja i spełnij marzenie dziecka z ubogiej rodziny. Świąteczny upominek, który ucieszy

Mikołaj czyta listy od dzieci

Tym razem to nie dzieci piszą listy, ale pracownicy socjalni, którzy opiekują się rodziną. Dzięki temu maluchy nie wiedzą, co otrzymają, a darczyńcy mają duże pole do popisu.

 

„Każdy może pomóc” to projekt, który po raz szósty organizuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Darczyńcy przez pięć lat akcji odpowiedzieli już na ponad 1,5 tys. listów.

 

800 listów do Mikołaja

Projekt „Każdy może pomóc” polega na losowaniu przez darczyńców listów, przygotowanych m.in. na podstawie rozmowy pracownika socjalnego z dzieckiem. Następnie, w oparciu o dane w nich zawarte, osoby te przygotowują prezenty dla anonimowych maluchów. List zawiera imię dziecka, jego wiek, płeć, rozmiar ubrań i butów, wiadomość o rodzinie i pasjach (całość opatrzona jest kodem). Upominek powinien być przygotowany według uznania na podstawie informacji zwartych w liście. – Akcja jest anonimowa, więc dziecko nie poznaje nazwiska darczyńcy, a ten nazwiska malca – mówi Magdalena Theus, autorka projektu, pracownik MOPR w Gdańsku. – Listy są tylko inspiracją do działania na rzecz potrzebującego dziecka, nie sugestią do zakupu konkretnego przedmiotu – wyjaśnia.

W tej edycji akcji pracownicy socjalni przygotowali 800 listów. Podopieczni Ośrodka otrzymają podarunki od mieszkańców podczas grudniowej imprezy świątecznej w Międzynarodowych Targach Gdańskich, na której nie zabraknie fantastycznej, baśniowej zabawy i artystycznych występów.

– Głęboko wierzę, że i w tym roku w tę piękną inicjatywę włączy się wielu fantastycznych ludzi – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Gorąco do tego namawiam. Tak niewiele trzeba, by dać potrzebującym dzieciom chwilę radości, spełnić ich marzenia! – dodaje. W tej chwili do akcji dołączyli się już włodarze miasta, gdańscy radni, pracownicy i ich rodziny z Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Straży Miejskiej i Policji.

Zainteresowani wsparciem akcji powinni skontaktować się z pracownikami MOPR pod numerem telefonu 797 909 120 lub wysyłając e-mail: kmp@mopr.gda.pl. Listy można też odbierać osobiście – przy ul. Dyrekcyjnej 5, pok. 111 do 10 grudnia. Przygotowane upominki dla dzieci należy dostarczyć między 11 a 15 grudnia, do siedziby MTG przy ul. Żaglowej 11 w Gdańsku.

Zobacz: przykładowy list

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.