Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/23a5644f-9336-45c5-9c0c-d7acf147af14-1.jpg Odmrażanie też w szpitalach. W Słupsku planowe zabiegi od 11 maja, a rehabilitacja od 5 maja

Odmrażanie też w szpitalach. W Słupsku planowe zabiegi od 11 maja, a rehabilitacja od 5 maja

Budynek Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku od poniedziałku, 11 maja 2020 r. będą przyjmowani pacjenci na tzw. zabiegi planowe, które zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Od 5 maja chorzy mogą też korzystać z zabiegów rehabilitacyjnych. Każdy pacjent, który przychodzi do szpitala, musi podporządkować się reżimowi sanitarnemu. Chodzi o obowiązkowe noszenie maseczek, rękawiczek i zachowanie dwumetrowego dystansu.

 

Działania podejmowane przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku wynikają z decyzji i rekomendacji Ministerstwa Zdrowia. Jednak, z uwagi na pandemię, nadal obowiązuje zakaz odwiedzin pacjentów przebywających w szpitalu.
 

Przygotowanie do operacji

Dzień przed przeprowadzeniem planowanego zabiegu, pacjent będzie musiał zgłosić się na szpitalny SOR, gdzie zostanie pobrany mu wymaz w kierunku SARS CoV-2. Wynik testu będzie tego samego dnia wieczorem. Jeśli będzie ujemny, pacjent może zgłosić się następnego dnia do szpitala na zabieg. – Należy pamiętać, że wszyscy pacjenci przebywający w szpitalu zobowiązani są do zakrywania twarzy, noszenia rękawiczek ochronnych oraz zachowania odstępu dwóch metrów od pozostałych osób. Pacjenci, którzy planowe zabiegi mieli umówione wcześniej, a zostały one wstrzymane przez epidemię, w tym tygodniu otrzymują od pracowników szpitala informację telefoniczną ze wskazaniem nowych terminów wykonania zabiegów – informuje Marcn Prusak, rzecznik szpitala.

 

A co z poradniami przyszpitalnymi?

Przygotowywane jest też przywrócenie działalności poradni szpitalnych w szerszym niż dotyczczas zakresie przy zachowaniu norm bezpieczeństwa. Na razie nie jest znany dokładny termin tych zmian. Od czasu pandemii poradnie udzielają głównie teleporad i tylko w wyjątkowych sytuacjach pacjenci do nich przychodzą. Rozważane jest też ponowne uruchomienie badań diagnostycznych w szpitalu  dla niehospitalizowanych pacjentów.

 

Rehabiltacja już działa

Od wtorku, 5 maja 2020 r. w słupskim szpitalu wznowił działalność ośrodek rehabilitacji. – Pacjenci będą mogli korzystać z rehabilitacji tylko zgodnie z zachowaniem reżimu sanitarnego – mówi Jacek Wojcikiewicz, dyrektor do spraw medycznych słupskiego szpitala. – Aby zmniejszyć liczbę osób przebywających jednocześnie w jednym miejscu, pacjenci będą umawiani na określoną godzinę. Każdy będzie musiał mieć zasłoniętą twarz oraz rękawiczki na rękach – tłumaczy Wojcikiewicz.

Pacjenci, którzy chcą korzystać z rehabilitacji w słupskim szpitalu, mogą zapisywać się przez infolinię szpitala pod nr tel. 59 84 60 177 w godz. 7.35-14.00. Do zgłoszonych wcześniej pacjentów pracownicy szpitala telefonują sami, umawiając na wizyty. 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.