Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Odblaski, kamizelki i porady. Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego i pomorska Policja wspólnie edukują rowerzystów

Odblaski, kamizelki i porady. Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego i pomorska Policja wspólnie edukują rowerzystów

Fot. źródło facebook.com/PORDszkolenia

Wcześniej były apteczki dla kierowców i odblaski dla pieszych. Teraz czas na rowerzystów. Trwa akcja „Dwa Kółka" organizowana przez PORD i pomorską Policję. Przez pięć dni w pomorskich miejscowościach rozdawane są odblaskowe gadżety dla cyklistów.

 

Akcja rozpoczęła się 1 lipca w Nowym Stawie. Potrwa do piątku, 5 lipca.

 

Rowerzysto, bądź bezpieczny

Każdy rower, zgodnie z przepisami musi być wyposażony w oświetlenie, czerwony odblask z tyłu oraz sprawny dzwonek i hamulec. – To jednak mało. Takim nieobowiązkowym, ale ważnym elementem powinna być również kamizelka dla rowerzysty – mówi Roman Nowak, dyrektor Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku. – Osobę ubraną w odblaski widać z odległości wielu metrów. Szczególnie tam, gdzie nie ma osobnych dróg rowerowych i trzeba jeździć jezdnią, to może uratować życie – dodaje. W ramach akcji rowerzyści dostają kamizelki i inne elementy odblaskowe. Policjanci z drogówki udzielają też porad, jak bezpiecznie poruszać się na rowerze. 

 

Jeszcze cztery spotkania

Akcja będzie trwać jeszcze przez trzy dni, w godzinach od 10.00 do 12.00. – 3 lipca spotkamy się w Pszczółkach w rejonie delikatesów Zert – dodaje dyrektor Nowak. 4 lipca odblaski będą rozdawane w Gdańsku przy czołgu w dzielnicy Aniołki. Ostatniego dnia, 5 lipca 2019 r. pracownicy PORD i policjanci pojawią się na rynku w Malborku. 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.