Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Odblask może uratować Twoje życie. Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego rozda setki kamizelek i odblasków

Odblask może uratować Twoje życie. Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego rozda setki kamizelek i odblasków

Fot. mat prasowe PORD

„Odblaskowi w mieście" to kolejna akcja, dzięki której na drogach będzie bezpieczniej. PORD wraz z pomorską Policją będzie rozdawać pieszym kamizelki oraz inne odblaskowe gadżety. Akcja rusza we wtorek, 5 lutego w Redzie i Gdańsku.

 

To kolejna akcja organizowana przez Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego, mająca na celu podniesienie drogowego bezpieczeństwa. W grudniu 2018 r. pomorscy kierowcy otrzymali 500 samochodowych apteczek.  

 

Odblask ratujący życie

Zima to trudny okres nie tylko dla kierowców, ale i dla pieszych. Szybko zapadający zmrok, padający śnieg czy deszcz sprawia, że widoczność na drodze jest nienajlepsza. – Tą akcją chcemy zachęcić wszystkich pieszych, zarówno dorosłych jaki i dzieci, aby nawet w terenie zabudowanym, nosili odblaskowe elementy. Niewielki nawet odblask pozwoli kierowcy wcześniej zauważyć pieszego. To może uratować życie! – mówi Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego.  

 

Bądźmy widoczni

Akcja potrwa trzy dni i obejmie sześć miast: Gdańsk, Sopot, Gdynię, Rumię, Redę oraz Kartuzy. – Odblaski będziemy rozdawać rano i wieczorem przy wybranych przejściach dla pieszych. W akcji wezmą również udział policjanci z drogówki, którzy będą udzielać pieszym cennych informacji na temat bezpieczeństwa na drodze – zaprasza Roman Nowak, dyrektor Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Do rozdania jest 500 odblaskowych opasek i kamizelek.

 

Gdzie i kiedy?

Odblaski będą rozdawane w następujących miejscach:

  • 5 luty wtorek

7.00 – 8.00 Reda, ul. Łąkowa  przy szkole

16.30 – 17.30 Gdańsk, Targ Drzewny przy budynku PZU

 

  • 6 luty środa

7.00 – 8.00 Kartuzy, ul. 3 Maja przy szkole

16.30 – 17.30 Gdynia, przy przystanku SKM Wzgórze św. Maksymiliana

 

  • 7 luty, czwartek

7.00 – 8.00 Rumia, przy Galerii Rumia

16.30 – 17.30 Sopot, ul. Powstańców Warszawy przy Hotelu Sheraton

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.