Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Od renesansowej polifonii do utworów współczesnych. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Sopot Classic

Od renesansowej polifonii do utworów współczesnych. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Sopot Classic

Piotr Beczała, tenor

Wszechstronność i celebracja ekspresji muzycznej, jeden z najlepszych tenorów świata, muzyka patriotyczna wykonywana a capella i austriacki pianista.

Sopot Classic od 4 do 9 sierpnia 2018 r. gości znakomitych artystów z Polski i zagranicy, których interpretacje najdoskonalszych dzieł muzyki od baroku po XXI w. wypełnią koncertowy program.

 

Koncert inauguracyjny

Tegoroczną edycję, 4 sierpnia 2018 r. otworzy występ Piotra Beczały zaliczanego do ścisłej czołówki najlepszych światowych tenorów, którego liryczny głos znakomicie sprawdza się w różnorodnym repertuarze. Od wielu lat występuje na deskach najlepszych światowych teatrów. Swoją karierę przyrównuje do pasma górskiego – wędrówki z niekończącymi się wyzwaniami. W swojej działalności artystycznej niezwykle wytrwale i konsekwentnie promuje twórczość polskich kompozytorów, włączając ich utwory do programów koncertowych, jakie wykonuje na całym świecie.

 

Koncert muzyki polskiej

Przypadająca w tym roku 100. rocznica odzyskania Niepodległości stała się wyjątkową okazją do przygotowania koncertu, na którego repertuar składają się dzieła m.in. Wojciecha Kilara, Fryderyka Chopina i Krzysztofa Pendereckiego. Polska Filharmonia Kameralna Sopot, 7 sierpnia 2018 r.  wystąpi z austriackim pianistą Ingolfem Wunderem, laureatem II nagrody na XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina.

 

Voces8

W kościele św. Jerzego w Sopocie, 9 sierpnia 2018 r. wystąpi specjalizujący się w wykonawstwie a capella brytyjski zespół Voces8. Grupa występuje w całej Europie, Ameryce Północnej i Azji, wykonując kompozycje od renesansowej polifonii do utworów współczesnych. Wszechstronność i celebracja ekspresji muzycznej mają kluczowe znaczenie dla etosu przyświecającego członkom Voces8.

 

 

Pod niebem Paryża

Uroczyste zakończenie festiwalu odbędzie się w sobotę 11 sierpnia 2018 r. w Operze Leśnej w Sopocie. Koncert Finałowy „Pod niebem Paryża” to propozycja kierowana do miłośników repertuaru rodem znad Sekwany. Na deskach sopockiego amfiteatru wystąpi Polska Filharmonia Kameralna Sopot, która pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego wykona najpopularniejsze utwory klasyczne oraz rozrywkowe, powszechnie identyfikowane z Francją i francuskimi artystami.

 

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Sopot Classic

Powstał w 2011 r. z inicjatywy dyrektora artystycznego Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot Wojciecha Rajskiego oraz władz Sopotu. Każdego roku Sopot Classic gości znakomitych artystów z Polski i zagranicy, których interpretacje najdoskonalszych dzieł muzyki od baroku po XXI w. wypełniają koncertowe programy. Festiwal wspiera i pobudza twórczość młodych kompozytorów. Imprezą towarzyszącą jest Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego, który odbywa się w cyklu 2-letnim i jest integralną częścią festiwalu.

 

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Sopot Classic

 • 4, 7, 9 i 11 sierpnia 2018 r.
 • Opera Leśna
  ul. Stanisława Moniuszki 12
  Sopot
 • kościół św. Jerzego
  ul. Tadeusza Kościuszki 1
  Sopot
 • bilety:
  normalne 15-120 zł
  ulgowe 15-100 zł

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Międzynarodowego Festiwalu Sopot Classic

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.