Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Od 300 metrów do 5 kilometrów. Wybierz dystans dostosowany do wieku i możliwości i weź udział w trzecim biegu z cyklu City Trail w Gdańsku

Od 300 metrów do 5 kilometrów. Wybierz dystans dostosowany do wieku i możliwości i weź udział w trzecim biegu z cyklu City Trail w Gdańsku

Kobiety biegnące przez las

Dla dorosłych przygotowano dystans 5 km, a dzieci i młodzież mogą wybrać od 300 m do 2 km. Bieg odbędzie się w niedzielę, 2 grudnia 2018 r. w okolicach Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

 

Wszystkie sportowe zmagania odbywają się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Najbliższy bieg będzie trzecim z sześciu w siódmej edycji City Trail.

Terminy kolejnych biegów:

  • 6 stycznia
  • 10 lutego
  • 10 marca

 

Biegać każdy może bez względu na wiek

Bieg City Trail mają charakter treningowy – tzn. wielu biegaczy traktuje te starty, jako przygotowania pod inne – dłuższe biegi. Z drugiej strony w zawodach nie ma limitu czasu, więc chętnie startują w nich początkujący biegacze, dla których pokonanie 5 km to często duże wyzwanie.

Poza biegiem głównym w ramach zawodów organizowane są także biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2 km. Wszyscy uczestnicy niedzielnych zawodów City Trail Junior będą mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji.

– Startuję w City Trail od poprzedniej edycji. Nie jestem typowym biegaczem, ale jeśli mam czas na aktywność to wybieram właśnie bieganie. W ciągu ostatnich miesięcy sport zszedł u mnie na dalszy plan, ale już wróciłem, mam wykupiony karnet biegów na City Trail, a to duża motywacja, żeby biegać regularnie i co miesiąc sprawdzać kondycję – podkreśla Kamil Szymański, jeden z uczestników cyklu.

 

Charytatywne zmagania

Podstawowy pakiet sześciu biegów w jednym mieście to koszt 80 zł. Dodatkowym elementem karnetu będzie zimowa czapka do biegania. Jest też opcja dopłacenia 10 zł i skorzystania z pakietu premium, który zawiera stały chip do pomiaru czasu, dzięki czemu wystarczy pojawić się w biurze zawodów tylko raz w ciągu edycji. Można zapisać się także na pojedyncze biegi – start w jednym biegu to koszt 20 zł w przypadku płatności elektronicznej i 30 zł w biurze zawodów w dniu imprezy.

Od edycji 2018/2019 zawodnicy będą mogli startować charytatywnie. Pakiet charytatywny oznacza dopłacenie 15 lub 30 zł (w zależności od tego czy rejestracja dotyczy pojedynczego biegu, czy karnetu sześciu imprez), które zostaną przekazane na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę zajmującej się pomocą krzywdzonym dzieciom.

 

Historia cyklu

Pierwsze zawody pod nazwą Grand Prix Trójmiasto z Biegiem Natury odbyły się 17 listopada 2012 r. Od tamtego czasu w Trójmieście odbyło się już 35 biegów, a w skali ogólnopolskiej organizatorzy City Trail mają za sobą blisko 350 imprez w formule Grand Prix. – Początki nie były łatwe, ale postanowiliśmy być cierpliwi. Opłaciło się, bo dzisiaj jesteśmy największym cyklem biegów przełajowych w Polsce – podkreśla Piotr Książkiewicz, pomysłodawca i organizator cyklu.

W ramach City Trail biegi odbywają się w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu.

Aby otrzymać pamiątkowy medal również należy pobiec minimum cztery razy. Podsumowanie edycji i wręczenie nagród odbywa się na siódmej, oddzielnej imprezie, organizowanej w formule uroczystej ceremonii. Harmonogram wszystkich biegów wygląda identycznie. O godz. 8. 30 zaczyna pracę biuro zawodów, od godz. 9.30 trwają biegi dla dzieci, a o godz. 11.00 startuje bieg główny na 5 km.

Zobacz: City Trail

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.