Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/f4aa300c-0c8a-4dd8-b91c-7a7be6acd24a.jpg O wolnych mediach w Gdańsku. Dziennikarze z całej Europy będą debatować o etyce, prawie i demokracji w dziennikarstwie

O wolnych mediach w Gdańsku. Dziennikarze z całej Europy będą debatować o etyce, prawie i demokracji w dziennikarstwie

Lech Wałęsa będzie uczestnikiem konferencji Free European Media

Redaktorzy, publicyści, reporterzy i osoby związane z wolnością mediów spotkają się w Europejskim Centrum Solidarności 15 i 16 lutego 2018 r. Konferencja Free European Media to 5 paneli dyskusyjnych o wolności mediów w teorii i praktyce.

 

Wśród zaproszonych gości będą polscy i zagraniczni dziennikarze, zdobywcy nagrody Pulitzera oraz przedstawiciele organizacji dziennikarskich, samorządów, prawnicy i wykładowcy akademiccy.

 

Wolne media w Polsce

Goście będą debatować w ramach 5 anglojęzycznych paneli. Zmierzą się z tematami pluralizmu, który tworzy i utrzymuje demokrację, legislacji naruszającej wolność mediów, stanem mediów w Polsce, standardami etycznymi i autocenzurą. Jedna z debat podejmie problem utrzymania nowych mediów i niezależnego dziennikarstwo z dala od kontroli państwa. To pierwsza tego typu konferencja w Gdańsku.

– Miejsce konferencji wybraliśmy nieprzypadkowo, gdyż Gdańsk jest symbolem europejskiej demokracji – mówi Mogens Blicher Bjerregård, przewodniczący Europejskiej Federacji Dziennikarzy. Konferencja jest jednym z największych wydarzeń tego typu na naszym kontynencie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Manuel Mateo Goyet, przedstawiciel Komisji Europejskiej ds. gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego, Harlem Désir, przedstawiciel OBWE ds. wolnych mediów czy Patrick Penninckx, dyrektor departamentu społeczeństwa informacyjnego Rady Europy.

Wśród Polaków znajdą się prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, Basil Kerski, dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności, a także prezydent Lech Wałęsa. Rolę gospodarzy będą pełnili marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk oraz Mogens Blicher Bjerregård.

Więcej informacji, zgłoszenia i program na stronie www.freeeuropean.media.

 

Konferencja Free European Media

  • 15-16 lutego 2018 r., czwartek, godz. 12-21.00, piątek, godz. 9-13.00
  • Europejskie Centrum Solidarności
  • pl. Solidarności 1
  • Gdańsk
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.