Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
O przepisach i pierwszej pomocy. Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego zaprasza nauczycieli na szkolenie on-line

O przepisach i pierwszej pomocy. Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego zaprasza nauczycieli na szkolenie on-line

Fot. Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego

Szkolenie zostanie podzielone na dwie części. Pierwsza już we wtorek, 7 kwietnia, a dzień później w środę, 8 kwietnia 2020 r. Będzie na nich mowa o przepisach bezpieczeństwa ruchu drogowego a także o zasadach udzielania pierwszej pomocy. Udział jest bezpłatny, a dla uczestników przewidziano zaświadczenia.

 

Webinary rozpoczną się punktualnie o godzinie 10:00.

 

On-line o BRD

Wiosna w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego od dawna była czasem szkoleń dla nauczycieli. Z uwagi na rozwój sytuacji epidemiologicznej spotkania edukacyjne nie są jednak możliwe – W tych trudnych czasach możemy jednak do nauki wykorzystać narzędzia on-line – mówi Roman Nowak, dyrektor Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. – W czasie pierwszego dnia szkolenia omówimy podstawowe przepisy z zakresu ruchu drogowego. Prowadzący przedstawi także uczestnikom podstawowe zasady pierwszej pomocy – wyjaśnia. Omówione zostaną również zagadnienia związane z egzaminami na kartę rowerową. Wiedzę uczestnikom przekaże Krzysztof Chmielewski, kierownik Działu Szkoleń PORD oraz koordynator egzaminów na kartę rowerową. Drugi dzień webinaru poświecony będzie praktycznym narzędziom, inspiracjom przydatnym w pracy nauczyciela, a poprowadzi go Angelika Ślusarczyk.

 

Będą kolejne

Udział w webinarze jest bezpłatny. Każdy uczestnik otrzyma też zaświadczenie, które zostanie przesłane pocztą na adres szkoły. – Co ważne planujemy już kolejne szkolenia on-line. Zachęcam do śledzenia informacji o następnych spotkaniach. Będą one między innymi dla instruktorów czy egzaminatorów – zaznacza dyrektor Nowak.

  • Wychowanie komunikacyjne – bezpłatny webinar dla nauczycieli
  • 6 kwietnia 2020 r., godz. 10:00 cz. pierwsza
  • 7 kwietnia 2020 r. godz. 10:00 cz. druga
  • udział bezpłatny
  • Informacje oraz zapisy na stronie PORD
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.