Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
O odchodzeniu od tradycji, zaufaniu wewnętrznemu, intuicyjnemu światu. Premiera płyty „Rasti” w GTS

O odchodzeniu od tradycji, zaufaniu wewnętrznemu, intuicyjnemu światu. Premiera płyty „Rasti” w GTS

Zespół Laboratorium Pieśni

Prezentacja utworów z najnowszej płyty Laboratorium Pieśni „Rasti" odbędzie się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, w sobotę, 13 kwietnia 2019 r. Ten koncert jest przełożony z 19 stycznia. Został odwołany w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Pawła Adamowicza.

 

Osoby, które kupiły bilety mogą przyjść na koncert do GTS. Natomiast ci, którzy mimo wszystko chcą zrezygnować z udziału w wydarzeniu i oddać zakupiony bilet mogą to zrobić w następujący sposób:

  • bilety zakupione za pośrednictwem strony www.bilety.teatrszekspirowski.pl podlegają zwrotowi zgodnie z regulaminem sprzedaży. (Zwrotu można dokonać, przesyłając e-mail realizacji zamówienia (wraz z załącznikami – paragonem i biletami) na adres e-mail: bow@teatrszekspirowski.pl. Pieniądze przesyłane są na konto, z którego dokonano zakupu.)
  • bilety zakupione w kasie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego podlegają zwrotowi w kasie GTS w godzinach funkcjonowania kasy.

 

Czym jest kobiecość?

– Kobiecość jest pieśnią, wielogłosową, z wnętrza ziemi, z początków świata. Tak prastarą, jak kamienie, jak puszcze, jak pierwszy dźwięk, pierwsza wibracja – mówią założycielki zespołu Laboratorium Pieśni.

Kobiecość jest wolnością. Głosem natury – nieposkromionej dzikości i łagodności jednocześnie. Kobiecość jest rzeką, w której kąpią się dzieci, i z której piją zwierzęta. Kobiecość jest darem dla mężczyzn, żeby mogli wejść na ścieżkę serca. Jest wschodem i zachodem słońca, księżycem w pełni i w nowiu. Pierwotnym tańcem, który tańczy się w strumieniach deszczu, oddechem z dna oceanów, wołaniem miłości. Kobiecość to zaproszenie do kręgu, w którym śpiewa się pradawne pieśni, wyśpiewuje zaklęcia, grając na bębnach transowe rytmy. To bijące źródło, czysta celebracja życia.

 

Co to znaczy „rasti”?

Odbędzie się koncert promujący kolejną płytę Laboratorium Pieśni, zatytułowaną „Rasti”. „Rośnij, rośnij mój zielony lesie, rośnij moja sosno, abym mogła wspiąć się po tobie i zobaczyć mojego ukochanego…”. To już kolejna płyta zespołu – pierwsza była „Rosna”, potem, w mniejszych składach, zostały nagrane „Puste Noce” – płyta z pieśniami pogrzebowymi oraz „Sound Meditation”, pieśni tradycyjne w relaksacyjnej odsłonie. Teraz czas na „Rasti”, płytę – dziewczynę, która coraz odważniej odchodzi od tradycji, a coraz bardziej ufa w swój wewnętrzny, intuicyjny świat, w swój przekaz.

„Rasti”, czyli rośnij. Rośnij dziewczyno, dojrzewaj, wyrośnij na wysoką sosnę, nabieraj barw, otwórz skrzydła, zaufaj sobie i swoim mocom, zobacz, kim jesteś i jaka jesteś piękna. Tańcz, śpiewaj, oddychaj i ciesz się sobą. A przede wszystkim stwarzaj światy, kreuj dźwięki, wyśpiewuj swoje własne pieśni, płynące z twojej istoty, z twojego ducha.

 

O zespole

Laboratorium Pieśni – Song Laboratory (world/etno/mystic folk) to trójmiejski, kobiecy zespół pieśniarek, który powstał w 2013 r. Grupa śpiewa i aranżuje tradycyjne pieśni polifoniczne: ukraińskie, bułgarskie, białoruskie, serbskie, albańskie, bośniackie, polskie, a także gruzińskie, skandynawskie, oksytańskie i wiele innych. Pieśni Świata wykonują zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów (m.in. shruti box, dzwonków, przeszkadzajek, fletu, kalimby, mis, gongu), wnosząc w pieśni tradycyjne nową aranżację, przestrzeń improwizacji głosowych, inspirowanych dźwiękami natury, często intuicyjnych, dzikich, kobiecych.

Głosy zespołu:  Alina Jurczyszyn, Kamila Bigus, Lila Schally-Kacprzak, Iwona Bajger, Magda Jurczyszyn, Karolina Stawiszyńska, Alina Klebba

Bilety:

  • przedsprzedaż – 40 zł 
  • w dniu koncertu  – 45 zł 

Koncert premierowy płyty „Rasti” Laboratorium Pieśni

  • 13 kwietnia 2019 r., sobota, godz. 19.00
  • Gdański Teatr Szekspirowski
  • ul. Bogusławskiego 1
  • Gdańsk

Zobacz: Gdański Teatr Szekspirowski

 

Rasti_okładka płyty

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.