Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
O globalnych zmianach klimatu na szczeblu lokalnym. Konferencja Solidarność klimatyczna w ECS

O globalnych zmianach klimatu na szczeblu lokalnym. Konferencja Solidarność klimatyczna w ECS

Fot. Karsten Wurth / unsplash.com

W niedzielę, 29 września 2019 r. w Europejskim Centrum Solidarności odbędzie się specjalna konferencja dotycząca zamian klimatycznych. Politycy, samorządowcy oraz działacze społeczni będą rozmawiać o tym, jak na szczeblu lokalnym walczyć z problemem zanieczyszczenia środowiska, ograniczyć śmieci i korzystać z ekologicznej energii.

 

Wstęp na konferencję jest bezpłatny. Link do wydarzenia i szczegółowej agendy na dole strony.

Spotkaj indiańskiego wodza w Gdańsku

Konferencja obejmie szereg paneli, dotyczących dobrych praktyk, związanych z ochroną klimatu w obszarze gospodarki oraz polityki samorządowej. Udział w dyskusjach wezmą przedstawiciele biznesu, samorządu oraz organizacji społecznych.

Ważnym punktem konferencji będzie rozmowa Lecha Wałęsy z zaproszonymi gośćmi specjalnymi: Antonellą Calle, rzeczniczką ruchu YASUNIDOS w Ekwadorze, oraz Manarim Ushiguą, wodzem i szamanem indiańskiego plemienia Zaparo z Ekwadoru. Dyskusję poprzedzi projekcja filmu „Klątwa obfitości” w reżyserii Ewy Ewart. W imieniu gości, w tym prezydenta Wałęsy, zostanie także odczytanie „Wezwanie Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla do globalnej solidarności klimatycznej”.

Konferencja klimatyczna stanowi pierwsze z cyklu wydarzeń, które będą skupiać się wokół koncepcji poszukiwania nowych form społecznej współpracy i wartości w zmieniającym się świecie.

 

Konferencja Solidarność XXI wieku: Solidarność klimatyczna

  • 29 września 2019 r., niedziela, godz. 10.00-15.00
  • Europejskie Centrum Solidarności
  • pl. Solidarności 1
  • Gdańsk
  • wstęp wolny
  • program konferencji i zapisy przez wydarzenie na Facebooku.

 

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Instytut Lecha Wałęsy, Miasto Gdańsk, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Europejskie Centrum Solidarności.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.