Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Nowy teren, nowa mapa i nowe przygody. Dzielnicowy Harpuś zagości na Żabiance

Nowy teren, nowa mapa i nowe przygody. Dzielnicowy Harpuś zagości na Żabiance

Fot. źródło facebook.com/dinoharpus

Po raz pierwszy w historii trasy Imprezy na Orientację Harpuś zostaną wytyczone w dzielnicy Żabianka. Będzie okazja do dobrej zabawy i poznania zakamarków Parku Przymorze. Szukanie punktów w niedzielę, 1 grudnia 2019 r.

 

Dzięki wsparciu Rady Dzielnicy Żabianka-Wejhera-Tysiąclecia-Jelitkowo, mieszkańcy dzielnicy nie musza wnosić opłaty startowej.

 

Punkty ukryte na osiedlu

W imprezie na orientację wystartować może każdy, zarówno rodziny z dziećmi, jak i doświadczeni zawodnicy. Wystarczy zarejestrować się wcześniej przez elektroniczny formularz, lub bezpośrednio przed startem. W gdańskiej dzielnicy Żabianka wytyczone zostały cztery trasy. Różnią się długością i stopniem trudności. Najłatrwiejszą bez problemów pokonają rodziny z małymi dziećmi, a na najdłuższej solidnie zmęczą się zaawansowani zawodnicy. Na każdej zostały ukryte punkty, które trzeba odnaleźć. Pomoże w tym przygotowana przez organizatorów mapa. A dla tych, którzy po raz pierwszy wystartują w Harpusiu przed startem odbędzie się krótkie szkolenie z orientacji w terenie i czytania map.

Baza zawodów znajdować się będzie w szkole podstawowej nr 60 przy ulicy Chłopskiej. Na mecie organizatorzy przygotowali mały poczęstunek oraz pyszną herbatę. Dla wszystkich uczestników przewidziano pamiątkowe dyplomy. Odbędzie się także losowanie atrakcyjnych nagród. 

 

Program imprezy:

Od 10.30 – rejestracja uczestników (czynna baza)

Od 11.00  do 12.30 – start na wybranej trasie (zespoły starują interwałowo, co minutę)

Do 14.00 – działanie mety

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.