Sezon letni będzie wyjątkowy.  Przede wszystkim za sprawą pojawienia się w Gdańsku nowego przewoźnika sieciowego – linii KLM, który połączy lotisko z kolejnym portem przesiadkowym, jakim jest Amsterdam.

 

Nowości i powroty

Oprócz  nowości takich jak Bergen (SAS) czy Vaxio (Ryanair) pojawią się również takie perełki, jak obsługiwana przez PLL LOT trasa do Tel Awiwu oraz Neapol oferowany przez Ryanair.

Poza powracającymi na letni sezon połączeniami np. do Pizy czy Alicante, największą niespodzianką jest reaktywacja doskonałego połączenia do Berlina liniami Airberlin.

Przewoźnicy w okresie letnim zwiększają częstotliwości połączeń na części swoich tras. Dodatkowo linie lotnicze WizzAir wprowadzają na niektórych rejsach z Gdańska nowy model samolotu – Airbus A321, który w porównaniu do modelu A320 oferuje na pokładzie 50 dodatkowych miejsc.

– Oczywiście nie zapominamy również o typowo letnich połączeniach czarterowych – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. W rozkładzie letnim pojawią się aż 23 wakacyjne kierunki z Gdańska.

 

Regularne i czarterowe połączenia 

W sezonie letnim w ruchu regularnym z Gdańska można polecieć do:

  • Helsinek (Finnair)
  • Amsterdamu (KLM)
  • Warszawy, Krakowa, Tel Awiwu (PLL LOT)
  • Frankfurtu, Monachium (Lufthansa)
  • Oslo (Norwegian)
  • Alicante, Belfastu, Birmingham, Bristolu, Cork, Dublina, Edynburga, Krakowa, Leeds Bradford, Londynu Stansted, Manchesteru, Mediolanu Bergamo, Neapolu, Newcastle, Oslo Torp, Pizy, Sztokholmu-Skavsta, Vaxio, Warszawy i na Maltę (Ryanair).
  • Bergen, Kopenhagi, Oslo i Sztokholmu Arlandy (SAS)
  • Radomia (Sprint Air)
  • Aberdeen, Alesund, Barcelony, Bergen, Billund, Brukseli, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Eindhoven, Frankfurtu Hahn, Glasgow, Goteborga, Groningen, Hamburga, Haugesund, Kijowa, Kolonii/Bonn, Kristiansand, Liverpoolu, Londynu Luton, Malme-Sturup, Mediolanu-Bergamo, Molde, Oslo Torp, Paryża-Beauvais, Rejkjawiku, Stavanger, Sztokholmu-Skavsta, Trondheim oraz Turku (WizzAir).

W sezonie letnim w ruchu czarterowym z Gdańska można polecieć do: Malagi, Antalyi, Bourgas, Korfu, Chanii, Dalaman, Dubrownika, Faro, Girony, Heraklionu,  Palma de Mallorca, Salonik, Warny, Katanii, Las Palmas, Hurgady, Sharm el-Sheikh oraz na Kos, Zakyntos, Rhodos, Fuertaventurę, Teneryfę i Gran Canarię,