Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Nowy blok operacyjny i oddział hematologii. Nowoczesne rozwiązania w Szpitalach Pomorskich w Gdyni

Nowy blok operacyjny i oddział hematologii. Nowoczesne rozwiązania w Szpitalach Pomorskich w Gdyni

Uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie w Szpitalu Morskim w Gdyni

W Szpitalu Św. Wincentego a Paulo w Gdyni powstanie nowy blok operacyjny, nowy oddział anestezjologii i intensywnej terapii. W Szpitalu Morskim im. PCK otwarty zostanie oddział hematologiczny z bankiem krwi. Inwestycje kosztować będą ponad 90 mln, prawie 64 mln zł to dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Uroczyste podpisanie umów o dofinansowanie odbyło się 3 sierpnia 2017 roku o godzinie 12.00 w Szpitalu Św. Wincentego a Paulo w Gdyni przy ul. Wójta Radtkego i o 14.00 w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni przy ul. Powstania Styczniowego 1.

 

Nowe poradnie i chirurgia jednego dnia

Oprócz nowego bloku operacyjnego i oddziałów anestezjologii i intensywnej terapii,  do końca 2020 roku w szpitalu przy ul. Wójta Radtkego w Gdyni powstaną nowe poradnie: kardiologiczna, ortopedii i traumatologii narządów ruchu, diabetologiczna, leczenia chorób naczyń, neurologii, urologii. Nowoczesny sprzęt i techniki operacyjne w zakresie kardiologii, urologii, laryngologii oraz onkologii usprawnią leczenie pacjentów i przyczynią się do skrócenia ich pobytu w szpitalach. Nowością w Szpitalach Pomorskich będzie także wykonywanie zabiegów w trybie „chirurgii jednego dnia”,  w którym od przyjęcia pacjenta do szpitala i jego wypisania mija nie więcej niż 24 godziny.  – Pod względem liczby łóżek spółka Szpitale Pomorskie w Gdyni jest obecnie jednym z największych podmiotów leczniczych w województwie pomorskim – mówi wicemarszałek Wiesław Byczkowski. – To niezwykle ważne, by usługi lecznicze oferowane pacjentom były na jak najwyższym poziomie – dodaje wicemarszałek Byczkowski.

 

Oddział Hematologii i Bank Krwi

W Szpitalu Morskim im. PCK w Redłowie zostanie rozbudowany pawilon numer 2, w którym powstanie 6 sal dla chorych i jedna izolatka. Wybudowany zostanie tam nowoczesny oddział hematologii. W jego skład wejdą m.in. bank krwi i bank komórek wyposażone w nowy specjalistyczny sprzęt. Projekt przewiduje także powstanie trzeciego w województwie pomorskim ośrodka transplantologii szpiku. Inwestycja ma powstać do końca 2018 roku.

Unijne dofinansowanie

Oba projekty będą dofinansowane w 85 proc. z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Samorząd Województwa Pomorskiego na realizację tych 90-milionowych inwestycji przeznaczył dodatkowo 26 mln zł na sfinansowanie tzw. wkładu własnego.  – Zdrowie mieszkańców Pomorza jest dla nas priorytetem, co widać w skali zaangażowanych przez Samorząd Województwa Pomorskiego środków przeznaczonych na infrastrukturę szpitali, ich informatyzację czy zakup nowoczesnego sprzętu – podkreśla wicemarszałek Paweł Orłowski. – Wszystkie te inwestycje, przeprowadzane konsekwentnie w pomorskich placówkach medycznych, mają poprawić nie tylko warunki pracy lekarzy, pielęgniarek i całego personelu medycznego, ale przede wszystkim korzystnie wpłynąć na bezpieczeństwo zdrowotne i komfort pacjentów oraz ich rodzin podczas hospitalizacji. Konsolidacja w ramach spółki Szpitale Pomorskie i decyzje o inwestycjach w poradnie, blok operacyjny i nowy oddział są dowodem, że nie tylko modernizujemy szpitale, ale także je rozwijamy i myślimy o opiece zdrowotnej kompleksowo – dodaje wicemarszałek Orłowski.

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.