Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Nowojorska awangarda na scenie. Zs zagra tylko w Gdańsku

Nowojorska awangarda na scenie. Zs zagra tylko w Gdańsku

Zs

Jeden z najbardziej cenionych nowojorskich awangardowych zespołów młodego pokolenia Zs wystąpi w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim we wtorek, 4 kwietnia 2017 r.

 

ZS to jeden z najdziwniejszych, a jednocześnie najbardziej docenianych młodych nowojorskich zespołów.

 

Wybuchowa mieszanka muzyczna

Zs został założony w 2000 r. i funkcjonował jako trio, następnie sekstet i kwartet. Ostatecznie trio tworzą Sam Hillmer (saksofon tenorowy), Patrick Higgins (gitara) i Greg Fox (perkusja). Ich muzyczny styl był już klasyfikowany, jako brutalny-prog i post-minimalizm czy nawet free jazz oraz instrumentalny post punk rock. Jak sami twierdzą, ich muzyka ma wyzwalać fizyczne i psychiczne ograniczenia zarówno wykonawcy, jak i słuchacza.

Poprzez manipulowanie rozbudowaną techniką, unikalną syntezą instrumentalną, a także komunikacją telepatyczną, Zs chce tworzyć utwory, które otaczają słuchacza i rozchodzą się sonicznie w czasie, przywołując niewypowiedzianą przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłe obrzędy i rytuały. Wymagają od widza pozostania w pełni świadomym rozgrywającego się „tu i teraz”. Ich najbardziej uznanym ostatnim albumem jest „ZS – XE” z 2015 r., który potwierdził pozycję zespołu jako jednego z najbardziej wyjątkowych zjawisk muzycznych na świecie.

 

Podbiją Europę

W Polsce zespół występował już na Off Festival w Katowicach oraz Unsound Festival w Krakowie, a ich występy spotkały się z dużym uznaniem publiczności i krytyków.

Obecnie Zs pracują nad nowym krążkiem i 31 marca 2017 r. rozpoczynają swoją europejską trasę, w ramach której, poza Gdańskiem, zagrają również w: Hadze,  Kopenhadze, Berlinie, Warszawie, Brnie oraz Budapeszcie.

Koncert Zs

  • 4 kwietnia 2017 r., wtorek, godz. 20.00
  • Gdański Teatr Szekspirowski
  • ul. Bogusławskiego 1
  • Gdańsk
  • wstęp – wolny

Zobacz: Gdański Teatr Szekspirowski

Bilety:

  • przedsprzedaż (miejsca siedzące) – 35 zł
  • w dniu koncertu – 45 zł
  • zniżka na kolekcjonerską kartę Sceny Odkryć: 10 zł
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.