Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Nowi radni województwa pomorskiego. Czym chcą się zajmować w trakcie kadencji?

Nowi radni województwa pomorskiego. Czym chcą się zajmować w trakcie kadencji?

Ślubowanie nowego radnego Rafała Neumanna

Podczas XV sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego, która odbyła się 25 listopada 2019 r., ślubowanie złożyli Sylwia Leyk z klubu radnych PiS oraz Rafał Neumann z klubu radnych Platforma.Nowoczesna Koalicja.

 

Nowi radni zajęli miejsca w sejmiku po Magdalenie Sroce i Ryszardzie Świlskim, którzy złożyli rezygnację w związku z objęciem mandatów parlamentarnych po ostatnich wyborach do Sejmu i Senatu.

 

„Zaczynam nowy etap w życiu”

Sylwia Leyk aktualnie jest szefową lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości jako pełnomocnik na powiat kartuski. Radną województwa pomorskiego została po raz pierwszy. Będzie pracować w Komisji Budżetu i Finansów oraz Komisji Rolnictwa, Gospodarki Żywnościowej i Rozwoju Obszarów Wiejskich

– Zaczynam nowy etap w swoim życiu. Dotychczas działałam na polu społecznym w różnych fundacjach na terenie Gdańska i Kaszub – mówi radna Leyk. – Obecnie działam w stowarzyszeniu Integracja-Edukacja, która zajmuje się wsparciem edukacyjnym oraz popularyzacją sportu wśród dzieci. Należę także do Kaszubsko-Kociewskiego Stowarzyszenia im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski”.

Radna Leyk na co dzień pracuje w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kartuzach. Z wykształcenia jest magistrem administracji, ukończyła Gdańskie Studium Rachunkowości i Biznesu, a teraz kontynuuje studia menedżerskie w Warszawie. Najlepiej lubi odpoczywać z rodziną przy domowych zajęciach.

Radna Sylwia Leyk

Radna Sylwia Leyk. Fot. Marcin Szumny

 

 

 

„Debiut w sejmiku, ale nie w samorządzie”

Rafał Neumann jest członkiem Platformy Obywatelskiej. Będzie pracować w Komisji Rewizyjnej, Komisji Samorządu Terytorialnego i Bezpieczeństwa Publicznego oraz Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Rodziny. Zaznacza, że chciałby zwracać szczególną uwagę na finanse samorządu województwa.

– To mój debiut w sejmiku, ale nie w samorządzie – zaznacza radny Neumann. – Wcześniej dwie kadencje zasiadałem w Radzie Miasta Starogard Gdański. Tam byłem członkiem Komisji Budżetowej oraz Komisji Infrastruktury. Piastowałem też funkcję wiceprzewodniczącego rady miasta.

Radny Neumann jest absolwentem Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Prowadzi własną działalność gospodarczą. Jest właścicielem firmy z branży budowlanej, w ramach której zajmuje się sprzedażą stolarki okiennej i drzwiowej.

Jego hobby to sport, przede wszystkim koszykówka i piłka nożna. – W Starogardzie Gdańskim mamy Polpharmę, która gra w ekstraklasie, więc moje serce bije przede wszystkim dla tej drużyny, ale jeżdżę także na mecze Lechii Gdańsk – zaznacza.

Radny Rafał Neumann

Radny Rafał Neumann. Fot. Marcin Szumny

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.