Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Nowe sale chorych, łóżka, szafki, pompy podające leki, a nawet stół zabiegowy. Tak po remoncie wygląda interna na Zaspie

Nowe sale chorych, łóżka, szafki, pompy podające leki, a nawet stół zabiegowy. Tak po remoncie wygląda interna na Zaspie

Oddział Chorób Wewnętrznych w Szpitalu św. Wojciecha na gdańskiej Zaspie

Sale chorych z łazienkami, wyremontowany gabinet lekarski i diagnostyczno-zabiegowy to m.in. efekty modernizacji Oddziału Chorób Wewnętrznych w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku.

 

Nowe, wyremontowane skrzydło interny otwarto w szpitalu na Zaspie, 11 kwietnia 2017 r.

 

Na czym polegał remont?

Modernizacja obejmowała 15 pokoi 2-osobowych oraz jedną salę 4-osobową podwyższonego dozoru medycznego. Wymieniono podłogi, pomalowano ściany i sufity. W pomieszczeniach są nowe łóżka, szafki dla pacjentów. W sali podwyższonego dozoru medycznego zamontowano 4 pompy infuzyjne, które dokładnie dawkują leki. Przy każdej sali chorych znajduje się łazienka, zamontowano też udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. A do przewozu pacjentów służą nowe wózki.

Wyremontowano też gabinet lekarski, punkt pielęgniarski oraz pomieszczenie do mycia i dezynfekcji naczyń sanitarnych. Zmodernizowano gabinet diagnostyczno-zabiegowy. Kupiono do niego stół zabiegowy i nową lampę.

Po remoncie, w tej części oddziału, są 34 łóżka, w tym 4 łóżka podwyższonego dozoru medycznego. Zmodernizowany oddział znajduje się w pawilonie A, na drugim piętrze szpitala.

– Staramy się, aby standardy w naszych szpitalach były coraz wyższe – powiedział Paweł Orłowski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego. – Ta modernizacja jest kolejnym etapem zmian, jakie przeprowadzamy. Dzięki takim remontom pacjenci mają bardziej komfortowe warunki powrotu do zdrowi, a personel – pracy. To jeszcze nie koniec – szpital planuje bowiem II etap remontu – modernizację prawego skrzydła Oddziału Chorób Wewnętrznych. Warto podkreślić, że dzięki konsekwentnej polityce samorządu województwa szpitale marszałkowskie, w tym szpital im. św. Wojciecha działają w większości w formie spółek leczniczych, a to pozytywnie wpłynęło na ich rozwój i efektywność zarządzania – dodał.

 

Ile kosztował remont?

Na remont i wyposażenie pomieszczeń z lewego skrzydła Oddziału Chorób Wewnętrznych (wykonanie projektu i roboty budowlane) w latach 2016-2017 wydano ponad 3 mln zł. Na ten cel 2 mln zł przekazały władze województwa, pozostałą kwotę dołożył szpital.

Planowany jest jeszcze zakup przenośnego respiratora i utworzenie systemu centralnego monitorowania pacjenta. Będzie się składał m. in. z kardiomonitorów, a dane z tych urządzeń będą przesyłane do dyżurek pielęgniarek.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.