Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Nowe połączenia z gdańskiego lotniska. Od grudnia polecimy do Portugalii i na Litwę

Nowe połączenia z gdańskiego lotniska. Od grudnia polecimy do Portugalii i na Litwę

Samolot Wizzair na płycie gdańskiego lotniska

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia samoloty połączą Gdańsk z Portugalią i Litwą. Wizzair ogłosił szczegóły zimowej siatki połączeń.

 

To kolejne nowości, jakie w tym roku zaoferują przewoźnicy latający z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

 

Na wschód i na południe

Dwa nowe kierunki lotów to Wilno i Lizbona. Do litewskiej stolicy samoloty będą latać od 21 grudnia trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i soboty. Z Gdańska samolot wystartuje o godzinie 14.30 i po godzinie wyląduje na lotnisku Wilnie.  Dwa dni później, 23 grudnia rozpoczną się loty do Lizbony. Na zachodnie krańce Europy samoloty będą latać dwa razy w tygodniu wieczorem – we wtorek i w sobotę. Rejs potrwa trzy godziny. Zwiększy się również liczba lotów między innymi do Sztokholmu, Oslo i Hamburga.

 

Nowy samolot w bazie

Rozwój siatki połączeń jest możliwy dzięki rozwojowy gdańskiej bazy węgierskiego przewoźnika. Obecnie na lotnisku stacjonuje pięć maszyn Wizzair. Od grudnia będzie ich sześć – trzy samoloty Airbus A320 i trzy A321. Łącznie z Gdańska Wizzair będzie latać na ponad 30 trasach.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.