Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Nowe pociągi Pesa Link już jeżdżą po Pomorzu. Mają wielką zaletę: posiadają specjalną strefę dla najmłodszych [ZDJĘCIA]

Nowe pociągi Pesa Link już jeżdżą po Pomorzu. Mają wielką zaletę: posiadają specjalną strefę dla najmłodszych [ZDJĘCIA]

Prezentacja nowego pociągu Pesa Link

Na dworcu w Gdańsku Wrzeszczu, 29 maja 2017 r., zaprezentowano nowy pociąg spalinowy LINK wyprodukowany przez bydgoską PESĘ.

 

To jeden z trzech takich składów, które będą kursowały na Pomorzu. – Już ruszają na trasy – mówi dyrektor pomorskiego oddziału Polregio w Gdyni Zbigniew Labuda. – Połączone Linki od poniedziałku do piątku będą kursowały na trasach Hel-Chojnice i Chojnice-Szczecinek-Miastko-Słupsk.
 

Marszałek Mieczysław Struk i nowy pociąg PESA Link

Marszałek Mieczysław Struk. Fot. Sławomir Lewandowski

 

Strefa dla najmłodszych

Na razie spółka Polregio kupiła 3 takie pociągi za 37,5 mln złotych.  Ma jednak opcję na zakup kolejnych dwóch.

Zaprezentowany dziś Link to sprawdzony i doceniany przez pasażerów tabor. Posiada nawet strefy dedykowane dla najmłodszych pasażerów, którzy dopiero zaczynają jeździć koleją. Polregio to jedyny przewoźnik regionalny w Polsce, który zapewnia pasażerom taką usługę.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.