Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Nowa stolica ślubów na Pomorzu. Czy Łeba zostanie drugim Las Vegas?

Nowa stolica ślubów na Pomorzu. Czy Łeba zostanie drugim Las Vegas?

Udekorowana kwiatami plaża

Ślub na plaży czy na jachcie? Dlaczego, nie. Łeba, wykorzystując swoje położenie, postanowiła organizować śluby i wesela na plaży. To duży projekt, w którym wspólnie będą uczestniczyć hotelarze i restauratorzy.

 

Pomysł został zaczerpnięty ze Szczyrku, miasta partnerskiego Łeby. Tam tego typu działalność bardzo dobrze się rozwija.

 

Pomorskie Las Vegas

Plenerowe śluby to bardzo modny trend, szczególnie, że przepisy związane z miejscem, w których mogą odbywać się ceremonie, zostały zliberalizowane w 2015 r. Śluby będą organizowane od września aż do czerwca w ciągu tygodnia, co dodatkowo obniży koszty. Koordynatorem projektu jest Centrum Informacji Turystycznej w Łebie, które już szuka pomysłów na uatrakcyjnienie oferty. Być może narzeczonych skuszą noclegi za darmo dla gości lub po promocyjnych cenach. Ponadto rozważany jest też zakup namiotu, aby nawet w przypadku niesprzyjającej pogody, nie rezygnować z uroczystości w plenerze.

– Oczywiście jeszcze przed nami długa droga, aby Łeba stała się drugim Las Vegas. Jestem jednak przekonana, że się nam uda i naprawdę wiele młodych par, które chcą zawrzeć związek małżeński zrobi to właśnie w Łebie – mówi Julia Tomicka z Urzędu Miasta w Łebie. – Chcielibyśmy stworzyć kompleksową ofertę dla weselników. Począwszy od przedstawienia ciekawych miejsc, w których może odbyć się sam ślub np. plaża, na jachcie w porcie jachtowym lub na wydmach. Pomożemy również w znalezieniu odpowiedniej sali, dekoratorki,wypożyczenia samochodu, makijażystki itp. – dodaje Tomicka.

Planowane jest wydanie specjalnego folderu promującego tę inicjatywę i rozpowszechnianie kompleksowej oferty Łeby jako miasta nowożeńców, podczas targów ślubnych w Polsce i na świecie. Ma to pomóc w przedłużeniu sezonu.

W Gdańsku, od kilku lat, najpopularniejszymi miejscami, w których narzeczeni biorą ślub są altana w Parku Oliwskim oraz plaża w pobliżu ul. kaplicznej w Jelitkowie. 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.