Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
W Radiu Gdańsk o Szpitalach Pomorskich: “W ochronie zdrowia powinniśmy przestać mówić o zyskach”

W Radiu Gdańsk o Szpitalach Pomorskich: “W ochronie zdrowia powinniśmy przestać mówić o zyskach”

Agnieszka Michajłow z Radia Gdańsk rozmawia z Jolantą Sobierańską-Grendą

Jolanta Sobierańska-Grenda, nowa prezeska Szpitali Pomorskich była we wtorek gościem Rozmowy Kontrolowanej w Radiu Gdańsk.

 

Szpitale Pomorskie to nowa spółka, na którą składają się trzy ośrodki: Szpitale Wojewódzkie z Gdyni, Zakaźny z Gdańska i Specjalistyczny z Wejherowa. Jej prezeską została właśnie Jolanta Sobierańska-Grenda.

Agnieszka Michajłow pytała ją w swojej audycji o to, w jaki sposób nowa spółka chce osiągnąć zysk. – W ochronie zdrowia powinniśmy trochę przestać mówić o samych zyskach. To pacjenci powinni mieć zysk w postaci lepszej usługi. Musimy bezpiecznie wprowadzić pomorskie szpitale do sieci szpitali. Przed nami też wielkie inwestycje w blokach operacyjnych, zarówno w Wejherowie jak i w Gdyni. Ale nie mamy przed sobą takiego głównego celu, jeśli chodzi o czysty zysk. Dziś myślimy o rozwoju – mówiła prezeska Szpitali Pomorskich.

Całej rozmowy można posłuchać na stronie Radia Gdańsk.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.