Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
W Radiu Gdańsk o Szpitalach Pomorskich: “W ochronie zdrowia powinniśmy przestać mówić o zyskach”

W Radiu Gdańsk o Szpitalach Pomorskich: “W ochronie zdrowia powinniśmy przestać mówić o zyskach”

Agnieszka Michajłow z Radia Gdańsk rozmawia z Jolantą Sobierańską-Grendą

Jolanta Sobierańska-Grenda, nowa prezeska Szpitali Pomorskich była we wtorek gościem Rozmowy Kontrolowanej w Radiu Gdańsk.

 

Szpitale Pomorskie to nowa spółka, na którą składają się trzy ośrodki: Szpitale Wojewódzkie z Gdyni, Zakaźny z Gdańska i Specjalistyczny z Wejherowa. Jej prezeską została właśnie Jolanta Sobierańska-Grenda.

Agnieszka Michajłow pytała ją w swojej audycji o to, w jaki sposób nowa spółka chce osiągnąć zysk. – W ochronie zdrowia powinniśmy trochę przestać mówić o samych zyskach. To pacjenci powinni mieć zysk w postaci lepszej usługi. Musimy bezpiecznie wprowadzić pomorskie szpitale do sieci szpitali. Przed nami też wielkie inwestycje w blokach operacyjnych, zarówno w Wejherowie jak i w Gdyni. Ale nie mamy przed sobą takiego głównego celu, jeśli chodzi o czysty zysk. Dziś myślimy o rozwoju – mówiła prezeska Szpitali Pomorskich.

Całej rozmowy można posłuchać na stronie Radia Gdańsk.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.