Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/35215284-41e7-4e89-ac97-de85ec2dd059.jpg Nowa infrastruktura wodna na terenie gminy Kobylnica!

Nowa infrastruktura wodna na terenie gminy Kobylnica!

W ramach uroczystości otwarcia odbył się spływ kajakowy rzeką Słupią, dzięki któremu z perspektywy kajaka można było podziwiać nowo powstałą infrastrukturę. Zrealizowane przystanie kajakowe dla mieszkańców i turystów zostały zrealizowane w ramach projektu pn. „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Słupią przez Równinę Słupską”. 

Zakres prac obejmował m.in. budowę pomostów do cumowania, slipów, wiat i sanitariatów, a także wykonanie miejsc postojowych i oświetlenia. Przy każdej przystani stanęły tablice informacyjno – promocyjne i środowiskowe.

Warto dodać, że teren Gminy Kobylnica charakteryzuje się dużą różnorodnością oraz licznymi walorami przyrodniczymi. Oferta turystyczna skierowana jest do różnych grup odbiorców.  W obrębie nowych przystani kajakowych znajduje się zabytkowy park, trasy dla nordic walking oraz cztery trasy rowerowe. Natomiast w Lubuniu znajduje się Kamień Papieski. Jest to miejsce uczczenia spływu kajakowego,  który miał miejsce w 1964 r., w którym uczestniczył ówczesny arcybiskup krakowski, przyszły papież Jan Paweł II, w trakcie którego wraz w z grupą przyjaciół przez jedenaście dni zmagał się z rzeką Słupią.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.